TOP

10 lží slobodných, ktorým je ťažké odolať

Byť slobodným a nezávislým môže byť výhodné. Teda, aspoň tak nám to diktuje dnešný svet. A či chceme alebo nie, tento trend naberá na popularite aj u veriacich.

V prvom rade priznávam, že o slobodných píšem práve z pohľadu slobodnej. Nie, ešte nemám vlastnú rodinu, hoci by som veľmi chcela. Áno, som vo vzťahu, no stále spadám do kategórie „young adults“ – mladí dospelí, tých, ktorých tak veľmi propaguje a oslavuje dnešná spoločnosť. Spolu s našou mladosťou sa propaguje aj naša sloboda, nezávislosť a tisíce možností, ako naložiť s naším životom. A verte či nie, niekedy sa týmto lákadlám okolitého sveta odoláva veľmi ťažko. Čo je teda v ponuke? Čo sa nám naše okolie vedome i nevedome snaží vsugerovať? A kde je v tom všetkom aspoň kúsok pravdy?

1. Môžeš kontrolovať svoje peniaze

LOŽ: Kým si slobodný, zarábaš sám na seba. Sám rozhoduješ, čo so svojimi peniazmi urobíš. Či dnes pôjdeš na pizzu alebo na sushi, či si kúpiš nové alebo ojazdené auto. Môžeš si peniaze šetriť, alebo si ich naplno užívať.

REALITA: Keď si slobodný a nebývaš s rodičmi, našetriť si na vlastné samostatné bývanie je v dnešnom čase takmer nemožné. Buď si nútený s niekým bývať, alebo na seba uvalíš na najbližších tridsať rokov šialenú hypotéku.

 

2. Môžeš kontrolovať svoj čas

LOŽ: Nikto nebude sledovať, či si sa vrátil z práce presne o pol piatej. Neriadiš sa žiadnym rozvrhom krúžkov, ani nemusíš sledovať manželkin cyklus. Spokojne si dáš kávu o jedenástej večer a ráno o deviatej pohár vína.

REALITA: Veľmi ľahko prídeš na to, že sociálne siete sú obrovským zlodejom času. Nemusíš sa ovládať a zvykáš si na pohodlie, čo v konečnom dôsledku, ak raz uvažuješ o založení rodiny, nie je úplne najlepšie.

 

3. Môžeš byť sám sebou

LOŽ: Keď ste pár, musíš ustavične brať na niekoho ohľad. Keď si sám, si taký, aký v skutočnosti si, nemusíš sa na nikoho hrať.

REALITA: Staré mníšske príslovie hovorí – prvý, koho stretneš vo svojej cele, si ty sám. A nemusí to byť vždy príjemné stretnutie. Bez toho, aby si musel brať ohľad na niekoho iného, sa postupne prestávajú obrusovať tvoje hrany. A inak, byť vo vzťahu, kde sa pred tým druhým musíš stále na niekoho hrať, nie je práve najzdravšie.

 

4. Môžeš flirtovať s kým chceš

LOŽ: Nezáväzné vzťahy na jednu noc – veď treba nazbierať čo najviac skúseností. A keď už si vo vzťahu, netreba sa viazať, ale všetko si najskôr vyskúšať. Veď čo ak by vám to nakoniec nevyšlo?

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre