TOP

Anketa: Koho budete voliť?

Občas voliči potrebujú radu. Veď nedá sa vo všetkom vyznať či správne zorientovať. Aj preto sa pýtame slovenských kresťanských osobností, ktorých kandidátov budú voliť do Európskeho parlamentu a prečo.
Pavol Strežo, evanjelizátor spoločenstva Novej evanjelizácie, Dolný Kubín:

Ja osobne budem voliť Anku Záborskú a Braňa Škripeka.

Som presvedčený, že obidvaja kandidáti sú Bohom povolaní tam byť. Sú to ľudia s Božím charakterom a idú tam s postojom služby a s víziou.

 

Peter Lipták, evanjelizátor spoločenstva Maják, Košice:

Mojou voľbou do Európskeho parlamentu je Braňo Škripek a Anka Záborská.

Braňa poznám asi 18 rokov (najskôr tak „z diaľky”, posledné roky aj bližšie) a vždy mu šlo o hlásanie evanjelia a jeho hodnôt. To robil a robí aj v Európskom parlamente, mnohé veci má rozbehnuté a chcem, aby mohol pokračovať v práci, ktorú začal.

Anka Záborská je zase žena, ktorá má veľmi bohaté skúsenosti a múdrosť a bola by škoda nevyužiť tento potenciál nazbieraný rokmi v aktívnej politike.

 

Mário Tomášik, spoločenstvo Martindom, Bratislava:

Voľby do Európskeho parlamentu sú voľby, kde je to najviac o menách kandidátov. Ja mám v tom jasno. Budem voliť Kresťanskú úniu (28). Pretože osobne poznám ľudí, ktorí sú na kandidátke tejto strany, a rád im dám svoj hlas. A to sa týka tak Anky Záborskej a Braňa Škripeka, ako aj ďalších kandidátov. Jeden z dvoch mojich krúžkov dostane zrejme Lukáš Ronec, ktorý hrá v Lámačských chválach.

 

Andrea Mikolášiková, riaditeľka portálu zastolom.sk

Vo voľbách do Európskeho parlamentu dám svoj hlas dvom dámam s menom Miriam – Miriam Kuzárovej a Miriam Lexmann, kandidátkam za Kresťanskodemokratické hnutie. Obe ma presvedčili kvalitou svojho vzdelania, energickosťou a schopnosťou zasadiť sa za správne hodnoty kreatívnym a neošúchaným spôsobom a hĺbkou skúseností – Kuzárová ako prvá riaditeľka CitizenoGO Slovakia, Lexmann ako riaditeľka Európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho inštitútu v Bruseli. Verím, že zvlášť ako ženy majú potenciál priniesť do Európskeho parlamentu vnímavosť na témy súvisiace s ochranou najzraniteľnejších – počatých detí, starých ľudí, prenasledovaných či sociálne znevýhodnených. Pretože sila spoločnosti sa meria jej schopnosťou postarať sa o svojich najslabších členov.

 

Rastislav Dluhý, redemptorista:

Keby som mal verejne podporiť kandidáta do EP, a myslím, že tým, že odpovedám na vašu otázku, to aj prakticky robím, bola by to Miriam Lexman. Vyjadrujem jej podporu kvôli jej skúsenostiam z doterajšieho pôsobenia v európskej politike a hodnotám, s ktorými sa zhodujem.

 

 

Bohuš Živčák, Rieka života:

Miriam Lexmann a Maroš Čaučík. Kompetentní ľudia s rozhľadom a víziou. Nezaťažení domácou politikou.

 

Vladimír Palko, bývalý minister vnútra

Situácia pre kresťanského voliča pred voľbami do Európskeho parlamentu nie je práve ružová. Máme tu tri politické strany s „káčkom“ v názve a všetky sú voči ďalším dvom vo vzťahu nie práve priateľskom. Pristupujem preto k volebnému rozhodnutiu tak, že sa rozhodujem nie pre stranu, ale pre konkrétneho kandidáta. Pri tomto princípe mi vyšlo jasne, že budem voliť Annu Záborskú na kandidátke KÚ. Anna Záborská je spojená s úspešným pôsobením slovenskej kresťanskej demokracie v Európskom parlamente. V EP si získala vážnosť a známosť v európskom meradle obhajobou kresťanských princípov. Je jednoducho overenou dobrou a úspešnou poslankyňou. Nemožno jej pripísať úpadok slovenskej kresťanskej demokracie. Zo všetkých kandidátov z kresťanských strán je podľa môjho názoru najlepšou kandidátkou. Preto jej patrí môj hlas.

 

 

 

Komentáre

v Slovo+ od roku 2015

Vyštudovala slovenský jazyk a literatúru, estetickú výchovu na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity. Býva v Prešove s manželom a štyrmi deťmi. Deti vzdeláva doma v rámci individuálneho vzdelávania. K jej záľubám patrí divadlo, dobrá kniha, tanec. V článkoch sa venuje hlavne kultúrnym, rodičovským či manželským témam. Je dlhoročnou členkou spoločenstva MaranaTha v Prešove, kde slúži prevažne v tanečnej chválovej službe.