o. Pavol Burda Klub VIP?

Tvoje šťastie nespočíva vo vylihovaní na pohovke s „klubovou kartičkou“ vo vrecku.

Lk 10, 21-24

Ježiš v tej hodine zaplesal v Duchu Svätom a povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo. Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nevie, kto je Syn, iba Otec, ani kto je Otec, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.“ Potom sa obrátil osobitne k učeníkom a povedal: „Blahoslavené oči, ktoré vidia, čo vidíte vy. Lebo hovorím vám: Mnohí proroci a králi chceli vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli, a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli.“

05.12.2017 00:00

zamyslenie

Dni, ktoré prežívame, sú ochutené radosťou. Zajtra je sviatok asi najobľúbenejšieho svätca. O pár dní zas radosť z počatia Panny Márie. No a najmä už zovšadiaľ cítiť sviatky Narodenia Pána. Veľa tajomstiev, ktoré dnes už poznáme. Apoštoli o ničom z tohto ešte ani netušili. Ktovie, či si vôbec uvedomovali, v akom veľkom príbehu sa ocitli, keď prijali Ježišovo pozvanie.
Výnimočnosť apoštolov však neznamená, že sa stali klubom VIP - uzavretou spoločnosťou. Je to práve naopak. Majú šťastie, pretože Ježišovo posolstvo ponesú ďalej. Vždy som fascinovaný tým, ako si Boží Syn vybral svoju partiu. Do tejto družiny patríme všetci, ktorí sme v neho uverili. Máš rovnaké šťastie ako oni. (Ba možno aj väčšie /Jn 20,29/.) Skrze vieru v Krista Spasiteľa a krst si sa stal aj ty apoštolom. A tak tieto krásne slová dnes Ježiš adresuje tebe. Máš šťastie. No tvoje šťastie nespočíva vo vylihovaní na pohovke s „klubovou kartičkou“ vo vrecku. Pre toto ťa Pán nepovolal.
Máš šťastie, ktoré nemajú tí, čo žijú bez nádeje. Pán ťa chce každý deň vyučovať, dotýkať sa tvojho života a dôverovať v tvoj apoštolát. Máš šťastie, že môžeš niesť nielen meno „kresťan“, no najmä Krista samého.

Tvoje šťastie nespočíva vo vylihovaní na pohovke s „klubovou kartičkou“ vo vrecku.

Toto zamyslenie povzbudilo už 176.

Poď na hlbinu


  • 01 Do akého klubu chcem patriť/kam chcem zapadnúť?
  • 02 Čo som urobil dnes pre šírenie Ježišovho posolstva?
  • 03 Ďakoval som Pánovi za dar viery?

tip pre teba

Poďakujem sa Bohu za to, že ho môžem poznať.


Kresťan v politike Kresťan v politike?
Väčšina ľudí na Slovensku vníma, že by sa v našej krajine mohlo žiť lepšie. Keby sme chceli, keby sa „ľudia na tých vysokých miestach zmenili“, tak by sme v našej krajine mohli žiť kvalitnejšie, spravodlivejšie, hodnotnejšie.
PRKollárovci Exkluzívne: Kollárovci predstavili nový videoklip!
Pätica mladých muzikantov po vydaní svojho veľmi úspešného deviateho CD dlho nezaháľala a pripravila si pre svojich fanúšikov ďalší úspešný videoklip k piesni Mal som raz jedno dievčatko.
Marcela Bagínová #recenzia_ Ulf Ekman: Vezmite a jedzte
Aj ty chodíš na omšu a nič sa nedeje? Snažíš sa, modlíš sa, dokonca sa pravidelne spovedáš a prijímaš Ježiša v Eucharistii a on predsa mlčí? Kde sa stala chyba?
Zuzana Verešová #recenzia_Magda Kučerková, Ján Knapík: Cesta do Compostely
Praktická – to je slovo, ktoré podľa mňa najlepšie vystihuje knihu Cesta do Compostely. Malý formát so záložkou, mapy, grafy, fotky, ktoré vtiahnu do sveta pútnika. Táto kniha môže byť skvelým sprievodcom pre pútnikov, no obohatiť môže aj čitateľa, ktorý je takzvaný domased.
Jana Vilmanis #recenzia:_Timothy Keller a Kathy Kellerová: Smysl manželství
Vidia ľudia v dnešnej dobe v manželstve ešte nejaký zmysel? Pre niekoho je to len papier, pre niekoho len krásna svadba... Mnohí vidia manželstvo nesprávne, chcú si ho dokonca najprv vyskúšať a neraz príde aj sklamanie. Kniha Smysl manželství sa však snaží vysvetliť, ako skutočne chápať manželstvo.
TSTomáš Kuzár Mimovládne organizácie chcú dostať rodiny do centra pozornosti celej spoločnosti
Pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny sa už 8 rokov konajú vo viacerých mestách a obciach na Slovensku Dni rodiny. Hlavným mottom tohtoročných osláv je “Stojíme pri sebe”.
Ľubica Dojčárová Pozvánka na Spišský Jeruzalem
V nádhernom prostredí Spišskej Kapituly sa bude v dňoch 17.5. - 20.5.2018 konať 6. ročník kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem.
Viera do vrecka Viera do vrecka: O Márii trochu inak
O Panne Márii zvyčajne uvažujeme, ako o našej nebeskej Matke. V mariánskom mesiaci máj prinášame niekoľko netradičných pohľadov na Máriu, vďaka ktorým sa môže stať ešte bližšou každému z nás.
Tomáš Jellúš SJ Znamenia lásky
Čím človek žije, to šíri aj navonok. Ježiš vraví, že tí, čo uveria budú rozpoznateľní cez znamenia lásky. Spoznajú nás ako Ježišových priateľov? Tešia sa na nás?
Zuzana Vandáková HANA KLAUS: O programe Teen STAR
Ešte v marci navštívila Slovensko Hana Klaus (90), zakladateľka programu Teen Star, ktorý sa vyučuje v tridsiatich dvoch krajinách sveta vrátane Slovenska. Program pomáha mladým ľuďom porozumieť vlastne sexualite a správať sa zodpovedne. I nám zodpovedala na niekoľko otázok.