Alan Ján Dely OP Božia „všednosť“...

Nečakajte na znamenia od Boha, ktoré zmenia váš pohľad na život. Zmeňte svoj pohľad a každý okamih vášho života sa pre vás stane znamením Božej lásky.

Mk 8,11-13

K Ježišovi prišli farizeji a začali sa s ním hádať. Žiadali od neho znamenie z neba, aby ho pokúšali. On si v duchu vzdychol a povedal: „Prečo toto pokolenie žiada znamenie? Veru, hovorím vám: Toto pokolenie znamenie nedostane.“ <br /> Nechal ich tam, znova nastúpil na loď a odišiel na druhý breh.

12.02.2018 00:00

zamyslenie

Mnohí z nás by sme v živote chceli zažiť niečo, čo by nás definitívne presvedčilo, že Boh nás miluje, že je v našom živote reálne prítomný. Zažiť nejaké Božie znamenie, po ktorom bude všetko jasné. Zažiť znamenie, ktoré zmení náš pohľad. Tu mi prichádza na um jeden príbeh.
Horlivý žiak sa vydal na svoju prvú cestu s učiteľom. Bol presvedčený, že počas tejto cesty sa mnohému priučí. Dlho sa zdalo, že sa nič nedeje. Napokon sa žiak obrátil na Učiteľa: „Kedy začne moje učenie, pane?“ „Už začalo,“ povedal učiteľ. „Ale ja som sa ešte nič nenaučil.“ „To preto, lebo si ešte neprišiel na to, čo učím,“ odpovedal učiteľ a ďalej si vykračoval pevným dlhým krokom.
A to je niekedy aj náš prípad. Čakáme od Ježiša, že nás bude učiť tak, ako my chceme (!), cez rôzne znamenia, duchovné zážitky. Ale to znamená, že sme ešte neprišli na to, čo nás chce naučiť. Každý jeden deň, ktorý na životnej púti prežijeme, nech by bol akokoľvek nudný či všedný, je plný dotykov Božej lásky. Či už je to zobudenie sa do nového rána, obyčajné kráčanie po chodníku, úsmev neznámeho človeka, pekná pieseň... To všetko mi hovorí o „všednej“ Božej láske. A tieto „všedné“ Božie dotyky ma pozývajú k tomu, aby som aj ja preukazoval lásku vo všednosti....

Nečakajte na znamenia od Boha, ktoré zmenia váš pohľad na život. Zmeňte svoj pohľad a každý okamih vášho života sa pre vás stane znamením Božej lásky.

Toto zamyslenie povzbudilo už 222.

Poď na hlbinu


  • 01 Vyhľadávam počas svojho života rôzne „Božie“ znamenia či duchovné zážitky?
  • 02 Čo ma chce Ježiš vlastne naučiť?
  • 03 Vnímam „všedné“ dotyky Božej lásky?

tip pre teba

Budem dnes všímavý na „všedné“ dotyky Božej lásky!


TSTomáš Kuzár Mimovládne organizácie chcú dostať rodiny do centra pozornosti celej spoločnosti
Pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny sa už 8 rokov konajú vo viacerých mestách a obciach na Slovensku Dni rodiny. Hlavným mottom tohtoročných osláv je “Stojíme pri sebe”.
Ľubica Dojčárová Pozvánka na Spišský Jeruzalem
V nádhernom prostredí Spišskej Kapituly sa bude v dňoch 17.5. - 20.5.2018 konať 6. ročník kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem.
Viera do vrecka Viera do vrecka: O Márii trochu inak
O Panne Márii zvyčajne uvažujeme, ako o našej nebeskej Matke. V mariánskom mesiaci máj prinášame niekoľko netradičných pohľadov na Máriu, vďaka ktorým sa môže stať ešte bližšou každému z nás.
Tomáš Jellúš SJ Znamenia lásky
Čím človek žije, to šíri aj navonok. Ježiš vraví, že tí, čo uveria budú rozpoznateľní cez znamenia lásky. Spoznajú nás ako Ježišových priateľov? Tešia sa na nás?
Zuzana Vandáková HANA KLAUS: O programe Teen STAR
Ešte v marci navštívila Slovensko Hana Klaus (90), zakladateľka programu Teen Star, ktorý sa vyučuje v tridsiatich dvoch krajinách sveta vrátane Slovenska. Program pomáha mladým ľuďom porozumieť vlastne sexualite a správať sa zodpovedne. I nám zodpovedala na niekoľko otázok.
Redakcia Slovo+ Informácia o nutnej technickej prestávke webu
Oznamujeme Vám, že web si vyžaduje technickú prestávku.
Petra Babulíková Priatelia, rodina a milovaní: Prestaňte, prosím, dávať mojim deťom toľko hlúpostí
Som žena v strednom veku s kôpkou malých detí, dôchodkovým plánom a strechou nad hlavou, ale bojujem s niečím, čo by som vlastne vôbec nemala považovať za problém.
Tomáš Jellúš SJ Srdce mi naplnil smútok
Rádio najviac vysiela pesničky o smutnom srdci. Možno preto, že to oslovuje najviac ľudí, keďže každý si tým aspoň raz prešiel. Ale na rozdiel od rádia ponúka Ježiš aj riešenie – pošlem vám Tešiteľa.
Alan Ján Dely OP Pravda o nás...
Kresťan si uvedomuje svoju malosť, keďže je hriešnik. No kresťan si uvedomuje aj svoju veľkosť, keďže je Božím dieťaťom.
Lukáš Valach Slovensko sa mení. Budú kresťania súčasťou zmeny?
V súčasnej dobe môžeme cítiť veľkú túžbu po zmene. Ľudia túžia po nových politikoch, po nových tvárach. Po spoločenských osobnostiach, ktoré budú slušné, charakterné a budú ochotné pracovať na zmene v tejto krajine a v politike v prvom rade slúžiť občanom na Slovensku.