o. Pavol Burda Pokoj pre teba

Ježišovi záleží na tom, aby si prijal Jeho pokoj.

Jn 14, 27 – 31a

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva.<br /> Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje. Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam a prídem k vám. Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja. A povedal som vám to teraz, skôr, ako sa to stane, aby ste uverili, keď sa to stane.<br /> Už s vami nebudem veľa hovoriť, lebo prichádza knieža sveta. Nado mnou nemá nijakú moc, ale svet má poznať, že milujem Otca a robím, ako mi prikázal Otec.“

16.05.2017 00:00

zamyslenie

Spomínam si na jedného spolubrata v seminári, ktorý keď sme sa ho pýtali, čo mu na Vianoce Ježiško priniesol, hrdo odpovedal: „Ježiš Kristus mi priniesol spásu.“ Istotne by sa dnešnému evanjeliu potešil. Ježiš v ňom totiž dáva učeníkom pokoj. A to nie hocijaký.
Je to pokoj iný ako ten, ktorý ponúka svet. Nie je rezervovaný len pre mocných, ktorí sa nemusia ničoho báť, pretože sú zabezpečení. Zdá sa, že len ten, kto má moc, sa nemusí ničoho báť. V čase Ježišovho života sa však o zabezpečení nedá hovoriť a predsa žije bez strachu. Vidí prichádzajúceho zradcu, dobre pozná svoj koniec, no aj tak nemá strach.
Žije v láske svojho Otca a plní Jeho vôľu. Je si istý, že ani najväčšie zlo mu nemôže uškodiť. Žije v pokoji a taký život bez strachu chce dať aj tebe. Záleží mu na tom, aby pokoj, ktorý má ON si dostal aj ty. Otvor svoje srdce a nechaj ho naplniť jeho pokojom.

Ježišovi záleží na tom, aby si prijal Jeho pokoj.

Toto zamyslenie povzbudilo už 179.

Poď na hlbinu


  • 01 Čo mi dáva pokoj?
  • 02 O čom si myslím, že mi môže uškodiť?
  • 03 Pozval som dnes Ježiša do svojho dňa?

tip pre teba

Ježiš ti dnes dáva svoj pokoj. Staň sa aj ty „šíriteľom pokoja“ a skús urobiť konkrétne gesto zmierenia.


Kresťan v politike Kresťan v politike?
Väčšina ľudí na Slovensku vníma, že by sa v našej krajine mohlo žiť lepšie. Keby sme chceli, keby sa „ľudia na tých vysokých miestach zmenili“, tak by sme v našej krajine mohli žiť kvalitnejšie, spravodlivejšie, hodnotnejšie.
PRKollárovci Exkluzívne: Kollárovci predstavili nový videoklip!
Pätica mladých muzikantov po vydaní svojho veľmi úspešného deviateho CD dlho nezaháľala a pripravila si pre svojich fanúšikov ďalší úspešný videoklip k piesni Mal som raz jedno dievčatko.
Marcela Bagínová #recenzia_ Ulf Ekman: Vezmite a jedzte
Aj ty chodíš na omšu a nič sa nedeje? Snažíš sa, modlíš sa, dokonca sa pravidelne spovedáš a prijímaš Ježiša v Eucharistii a on predsa mlčí? Kde sa stala chyba?
Zuzana Verešová #recenzia_Magda Kučerková, Ján Knapík: Cesta do Compostely
Praktická – to je slovo, ktoré podľa mňa najlepšie vystihuje knihu Cesta do Compostely. Malý formát so záložkou, mapy, grafy, fotky, ktoré vtiahnu do sveta pútnika. Táto kniha môže byť skvelým sprievodcom pre pútnikov, no obohatiť môže aj čitateľa, ktorý je takzvaný domased.
Jana Vilmanis #recenzia:_Timothy Keller a Kathy Kellerová: Smysl manželství
Vidia ľudia v dnešnej dobe v manželstve ešte nejaký zmysel? Pre niekoho je to len papier, pre niekoho len krásna svadba... Mnohí vidia manželstvo nesprávne, chcú si ho dokonca najprv vyskúšať a neraz príde aj sklamanie. Kniha Smysl manželství sa však snaží vysvetliť, ako skutočne chápať manželstvo.
TSTomáš Kuzár Mimovládne organizácie chcú dostať rodiny do centra pozornosti celej spoločnosti
Pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny sa už 8 rokov konajú vo viacerých mestách a obciach na Slovensku Dni rodiny. Hlavným mottom tohtoročných osláv je “Stojíme pri sebe”.
Ľubica Dojčárová Pozvánka na Spišský Jeruzalem
V nádhernom prostredí Spišskej Kapituly sa bude v dňoch 17.5. - 20.5.2018 konať 6. ročník kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem.
Viera do vrecka Viera do vrecka: O Márii trochu inak
O Panne Márii zvyčajne uvažujeme, ako o našej nebeskej Matke. V mariánskom mesiaci máj prinášame niekoľko netradičných pohľadov na Máriu, vďaka ktorým sa môže stať ešte bližšou každému z nás.
Tomáš Jellúš SJ Znamenia lásky
Čím človek žije, to šíri aj navonok. Ježiš vraví, že tí, čo uveria budú rozpoznateľní cez znamenia lásky. Spoznajú nás ako Ježišových priateľov? Tešia sa na nás?
Zuzana Vandáková HANA KLAUS: O programe Teen STAR
Ešte v marci navštívila Slovensko Hana Klaus (90), zakladateľka programu Teen Star, ktorý sa vyučuje v tridsiatich dvoch krajinách sveta vrátane Slovenska. Program pomáha mladým ľuďom porozumieť vlastne sexualite a správať sa zodpovedne. I nám zodpovedala na niekoľko otázok.