Ján Holubčík Poď za mnou!

Nespokojné je moje srdce, Bože, kým nespočinie v tebe!

Lk 5, 27-32

Ježiš videl na mýtnici sedieť mýtnika menom Léviho a povedal mu: „Poď za mnou!“ On vstal, opustil všetko a išiel za ním. <br /> Lévi mu urobil vo svojom dome veľkú hostinu. A bol tam veľký zástup mýtnikov a iných, ktorí s nimi stolovali. <br /> Farizeji a ich zákonníci šomrali a hovorili jeho učeníkom: „Prečo jete a pijete s mýtnikmi a hriešnikmi?“ <br /> Odpovedal im Ježiš: „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. <br /> Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov, aby sa kajali.“

17.02.2018 00:00

zamyslenie

Veľa sme už hovorili o duchovnom povolaní, ale ešte nikdy som vás v týchto zamysleniach neoslovil tou istou výzvou ako Ježiš. „Poď za mnou!“ V mene Ježiša Krista ťa pozývam, aby si sa vzdal všetkého a rozhodol sa žiť iba pre neho.
Ak si mladý a ešte hľadáš svoje povolanie, tak pouvažuj aj o tejto ponuke. Viem, že ich dnes máš veľmi veľa. Táto je jedna z mnohých, ale zároveň je úplne iná, neporovnateľná s tými ostatnými. Táto je totižto od samého Ježiša. Toho, ktorý jediný dokáže naplniť tvoje srdce láskou a pokojom.
Don Bosco hovoril, že každý tretí chlapec má duchovné povolanie. Kde sú dnes títo všetci chlapci a dievčatá? Nemôže byť nič krajšie, ako byť volaný samým Kristom. On ťa pozná lepšie ako ty sám seba. On ťa miluje viac ako ty sám seba. On ti chce len to najlepšie. Neboj sa vykročiť za jeho volaním. Neváhaj už toľko a povedz mu svoje áno.
On ťa nikdy nesklame. On jediný je prameňom, zmyslom a cieľom nášho života. Všetko pominie, ale on tu bude navždy a navždy ťa bude milovať bezpodmienečnou láskou. Sme stvorení pre neho a k nemu kráčame. V nebi sa už nebudeme ani ženiť, ani vydávať, lebo tam bude on a on stačí. Ježiš stačí! Iba v ňom môžeš nájsť dokonalé šťastie po ktorom túžiš z hĺbky svojho srdca.

Nespokojné je moje srdce, Bože, kým nespočinie v tebe!

Toto zamyslenie povzbudilo už 138.

Poď na hlbinu


  • 01 Pýtaš sa Pána, čo chce aby si robil?
  • 02 K čomu ťa Ježiš pozýva?
  • 03 Veríš mu, že ti chce len to najlepšie?

tip pre teba

Popros dnes Ježiša, aby ti ukázal cestu, na ktorú ťa pozýva.


Jana Vilmanis #recenzia:_Timothy Keller a Kathy Kellerová: Smysl manželství
Vidia ľudia v dnešnej dobe v manželstve ešte nejaký zmysel? Pre niekoho je to len papier, pre niekoho len krásna svadba... Mnohí vidia manželstvo nesprávne, chcú si ho dokonca najprv vyskúšať a neraz príde aj sklamanie. Kniha Smysl manželství sa však snaží vysvetliť, ako skutočne chápať manželstvo.
TSTomáš Kuzár Mimovládne organizácie chcú dostať rodiny do centra pozornosti celej spoločnosti
Pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny sa už 8 rokov konajú vo viacerých mestách a obciach na Slovensku Dni rodiny. Hlavným mottom tohtoročných osláv je “Stojíme pri sebe”.
Ľubica Dojčárová Pozvánka na Spišský Jeruzalem
V nádhernom prostredí Spišskej Kapituly sa bude v dňoch 17.5. - 20.5.2018 konať 6. ročník kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem.
Viera do vrecka Viera do vrecka: O Márii trochu inak
O Panne Márii zvyčajne uvažujeme, ako o našej nebeskej Matke. V mariánskom mesiaci máj prinášame niekoľko netradičných pohľadov na Máriu, vďaka ktorým sa môže stať ešte bližšou každému z nás.
Tomáš Jellúš SJ Znamenia lásky
Čím človek žije, to šíri aj navonok. Ježiš vraví, že tí, čo uveria budú rozpoznateľní cez znamenia lásky. Spoznajú nás ako Ježišových priateľov? Tešia sa na nás?
Zuzana Vandáková HANA KLAUS: O programe Teen STAR
Ešte v marci navštívila Slovensko Hana Klaus (90), zakladateľka programu Teen Star, ktorý sa vyučuje v tridsiatich dvoch krajinách sveta vrátane Slovenska. Program pomáha mladým ľuďom porozumieť vlastne sexualite a správať sa zodpovedne. I nám zodpovedala na niekoľko otázok.
Redakcia Slovo+ Informácia o nutnej technickej prestávke webu
Oznamujeme Vám, že web si vyžaduje technickú prestávku.
Petra Babulíková Priatelia, rodina a milovaní: Prestaňte, prosím, dávať mojim deťom toľko hlúpostí
Som žena v strednom veku s kôpkou malých detí, dôchodkovým plánom a strechou nad hlavou, ale bojujem s niečím, čo by som vlastne vôbec nemala považovať za problém.
Tomáš Jellúš SJ Srdce mi naplnil smútok
Rádio najviac vysiela pesničky o smutnom srdci. Možno preto, že to oslovuje najviac ľudí, keďže každý si tým aspoň raz prešiel. Ale na rozdiel od rádia ponúka Ježiš aj riešenie – pošlem vám Tešiteľa.
Alan Ján Dely OP Pravda o nás...
Kresťan si uvedomuje svoju malosť, keďže je hriešnik. No kresťan si uvedomuje aj svoju veľkosť, keďže je Božím dieťaťom.