TOP

Bojujete s netrpezlivosťou? Tento svätec môže pomôcť

Svätý Cyprián nám vysvetľuje, ako prekonať jeden z najväčších nedostatkov dnešnej doby.

Autor: Fr. Michael Rennier

Svedectvo otca Michaela Renniera.

Som strašne netrpezlivý. Keď sa film, ktorý si chcem pozrieť na internete, nenačítava dostatočne rýchlo, som presvedčený, že Boh ma tresce. To isté platí pre internetové stránky. Ak sa nezobrazí takmer hneď, zatvorím ju a prejdem na čosi iné.

Je to tak aj v medziľudských vzťahoch. Nie som dobrý v čakaní, kým sa druhí rozhodnú, najmä ak si myslím, že moja myseľ daný problém – akú pizzu objednať alebo navrhnúť lepšie riešenie problému – už vyriešila. V skratke, neznášam čakanie.

Jedného dňa som pozoroval, ako môj starý otec odstraňuje starú zaprášenú kľučku. Potom, skôr, než ju opäť zložil dokopy, ju takmer hodinu čistil. Ja by som ju na jeho mieste odhodil a kúpil novú. No v skutočnosti bol prístup starého otca plný múdrosti. Netrpezlivosť je pravdepodobne najväčším nedostatkom dnešnej doby. Rýchlo šoférujeme, rýchlo konzumujeme jedlo, ktoré bolo rýchlo pripravené, chceme, aby

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre