Čo sa dočítate v novinách v rámci druhej februárovej témy?


Živý vzťah s Bohom. To je akože čo?
Živý vzťah s Bohom nie je o chodení do kostola, ale chodenie do kostola by malo byť o živom vzťahu s Bohom. Viera nie sú atletické preteky. Nejde ani o výkon. Ide o srdce.

Môže byť pôst niečím pozitívnym, a nielen negatívnym? Pôst ako dopriatie si, nielen zrieknutie sa.

Aké sú prekážky, ktoré nám bránia prísť bližšie k Bohu? Mnohí proti Bohu v zásade nič nemáme. Však nech si je! Vieme, že je všemohúci, všadeprítomný, že zomrel za nás – aké chvályhodné! No ako osoba nás nejako netrhá a pre mnohých nepatrí do okruhu dobrých známych, ktorých pozveme z času na čas na pivo a slovko.

V škole modlitby. Dopraj si prepych modlitby! Bohatá slovná zásoba zapôsobí na ľudí, ale nie na Ježiša. A rovnako výrečnosť. Ježiš skôr zľahčoval význam dôležitosti slov pri modlitbe. My robíme opak. On však nechce a priori naše slová, ale nás!

Svedectvo Tatiany (54), ktorá spoznala živého Boha po tridsiatich rokoch: Nad poznámkami typu „bola si drať kolená“ sa dnes len pousmejem.

Čo bežne hovoríme, keď zdvihneme hovor v mobile? Zaznie: „Ahoj, ako sa máš? Nehovor, toto sa ti stalo? A čo si myslíš o tomto?“ S ľuďmi, ktorí sú nám blízki, nemáme problém „prevádzkovať“ tento štýl rozhovoru a dôvernosti. Ako to urobiť v prípade Boha? Viac sa dočítate v článku s názvom Hľadajte moju tvár!

Prinášame 10 (ne)všedných tipov, ako zlepšiť svoj vzťah s Bohom (nielen cez Pôstne obdobie). Napríklad: vďačnosť, schopnosť žasnúť, jednoduchosť a prirodzenosť...

Mário Tomášik o modlitbe: Diabol ťa chce zastaviť, lebo inak zastavíš ty jeho. Jeden zo zakladateľov a súčasný vedúci Spoločenstva pri Dóme svätého Martina v Bratislave hovorí, že modliť sa učí už viac ako dvadsať rokov, odkedy sa mu zmenil život prebudením viery. Ako skúsený prednášateľ prináša odpovede, ktoré rieši asi každý, kto bojuje o modlitbu, o čas na ňu, o ticho v nej...

...

Ďalej prinášame rozhovor s jezuitom Ladislavom Csontosom: Ani v manželstve nie je povinné byť hrdinom. K rozvedeným katolíkom sa dostal zhodou okolností, odvtedy ich sprevádza už niekoľko rokov. Čo patrí k najčastejším dôvodom na rozvod? Ako sa na rozvedených pozerá Cirkev? A ako sa má postaviť manželka k manželovi, ktorý je násilník alebo alkoholik?

V rubrike Kultúra sa dočítate o krížovej ceste v uliciach. V posledných rokoch sa v našich mestách na Veľký piatok či počas pôstu rozšírili hrané krížové cesty. Získavajú si veľkú priazeň a navštevujú ich čoraz väčšie počty ľudí. O skúsenosti a dojmy sa delí Martina Sedláková, hlavná organizátorka hranej krížovej cesty v Zlatých Moravciach.

Aktuálne číslo prináša stĺpček zo života žakovského farára Maroša Kuffu a od pedagogičky Evy Grey: Kto sa bojí slobodnej voľby? A o tom, koľko iných možností miesto pôstu bez mäsa existuje, sa dočítate v rubrike Lifestyle.

...

Ak si chcete nájsť štvrté číslo novín Slovo+ už budúci piatok vo svojich schránkach, objednajte si nás na www.slovoplus.sk najneskôr do piatka (17. februára) do 18.00.

Objednávky zadané po tomto termíne budú vybavené až v ďalšom (piatom) čísle novín.