1. Úplne nový program

Hoci sa Godzone tour na Slovensku uskutočňuje už po deviatykrát, každý ročník mal svoj originálny program, ktorý zanechal v účastníkoch jedinečný zážitok. Inak tomu nebude ani tentoraz.

Organizačný tím projektu Godzone počas posledných šiestich mesiacov intenzívne pracoval na večernom programe, ktorý opäť prinesie mix hudobných, tanečných a scénickych vystúpení, doplnených o osobné svedectvá, projekciu a hovorené slovo.


2.
Nováčikovia aj overená hudobná zostava

Hudobná zostava Godzone tour bola tento rok obohatená o nových profesionálnych hudobníkov. Tí sa podieľali na tvorbe novej produkcie spolu s overenými kapelami ako ESPÉ, Heartbeat, LCH LIVE (Lámačské chvály) či hudobníkmi z Godknows.

Okrem nových hudobných zložiek si budú môcť účastníci vypočuť aj známe piesne avšak často v úprave, akú ste si doteraz nevedeli ani predstaviť.


3. Nezameniteľná rodinná atmosféra

Na realizácii Godzone tour sa tento rok podieľa viac ako 300 dobrovoľníkov zo Slovenska, Česka či dokonca aj z Kolumbie. Kňazi, laici, pracujúci, študenti, či celé rodiny vyrazili na týždňové turné po Slovensku a Čechách, aby povzbudili tisícky účastníkov do odhodlania zmeniť svet.

Napriek tomu, že sú z rôznych spoločenstiev a rôznorodých regiónov, je v realizačnom tíme cítiť rodinnú atmosféru, ktorá sa vždy prenáša aj na účastníkov turné. Táto blízkosť prirodzene vychádza zo zamerania na Krista, ktorý ich všetkých spája.


4. Nová kniha od Júliusa Slováka

Riaditeľ projektu Godzone a vedúci kapely ESPÉ Július Slovák, vydáva svoju dlhoočakávanú knihu ktorá nesie rovnomenný názov ako tohtoročné Godzone tour – Odhodlaní zmeniť svet.

Kniha jednak prirodzene nadväzuje na myšlienky z turné ale opisuje aj originálne autorove príbehy ako napr. jeho prvé začiatky po obrátení, budovanie spoločenstva či osobné duchovné boje. Kniha bude k dispozícii prvýkrát práve na Godzone tour 2017.


5. Godzone tour nie je iba o jednom večeri

Hoci sa zvyčajne všetka pozornosť účastníkov upriamuje na večerný program, cieľom Godzone tímu je prinášať evanjelium do celého mesta v ktorom aktuálne pôsobí.

Skoro ráno vždy vyrážajú desiatky členov Godzone tímu na stredné a základné školy, na ktorých svedčia o svojich osobných príbehoch s Bohom a pozývajú mladých na večerný program.

Doobeda zas ďalší členovia tímu dobrovoľne pomáhajú pri rôznych potrebách v meste – v miestnej charite, v komunitných centrách či pri pomoci bezdomovcom.

V popoludňajších hodinách sa počas tour už niekoľko rokov ohlasuje evanjelium vždy priamo na námestí konkrétneho mesta. Okrem teplého čaju či kávy zdarma je Godzone tím ochotný priniesť prijatie a modlitbu pre každého, kto to v tej chvíli potrebuje.

Novinkou tohtoročného turné je vernisáž. Výstava obrazov s názvom „Ešte existuje...“ sa uskutoční v poobedných hodinách v obchodných centrách a na námestiach v každom slovenskom meste konania turné. Zahŕňa 10 príbehov s umeleckými fotografiami mladých talentovaných fotografov. Každý príbeh je originálny a zameriava sa na niečo konkrétne zo života. Zároveň sa však všetky fotografie spájajú do jednej podstaty – tej najvyššej.


6. Večer plný prekvapení

Minulý rok navštívilo Godzone tour takmer 22 tisíc ľudí. Tento rok ho môžete zažiť v piatich slovenských mestách - v Poprade, Košiciach, Brezne, Žiline, Bratislave. Už druhý rok sa uskutoční aj v hlavnom meste Českej republiky – v Prahe. Do viacerých miest organizujú lokálni dobrovoľníci tzv. „tour busy“ odchádzajúce z rôznych kútov Slovenska.

Program začína vždy o 18:00 - odporúča sa prísť dostatočne vopred kvôli prípadným dopravným zápcham a registrácii. Vstup na program je ako vždy zdarma.

Všetky informácie o Godzone tour nájdete na webovej stránke podujatia: http://tour.godzone.sk.