1. 21 tímov

Bežný účastník Godzone tour stretne iba niekoľko tímov, ktoré pracujú na tomto podujatí. Väčšinou je to SBS, registrácia, účinkujúci na pódiu a Godzone shop. V pozadí však pracuje počas celého týždňa ďalších 17 tímov, ktoré zabezpečujú napr: stavbu pódia, technické zabezpečenie, logistiku a stravu pre 300 členný tím; evanjelizáciu na námestiach, pozvánky na školách, mediálne výstupy, atď...

Za celým programom je teda množstvo skrytej, mravenčej práce, ktorú bežný účastník uvidí len málokedy.


2.
Dve sväté omše denne

Účastníci Godzone tour majú možnosť ísť kedykoľvek počas večerného programu na svätú spoveď. Málokto však už vie, že pre Godzone tím sa v každom meste slúžia dve sväté omše denne: o 11:00 a o 15:00.

Členmi Godzone tímu sú totiž aj piati kňazi, medzi inými aj Ondrej Chrvala, tajomník KBS pre mládež a univerzity.

 

3. Z teenagerov rodičia

Pred deviatimi rokmi, keď celý projekt začínal, bola väčšina členov organizačného tímu teenagermi, respektíve mali krátko „po dvadsiatke“. Dnes sú z viacerých z nich otcovia a matky detí, ktoré po Slovensku cestujú spolu s nimi.

Na tvorbe Godzone projektu sa teda podieľajú celé rodiny, ktoré znášajú nepohodlie a fyzickú náročnosť služby počas celého týždňa. Sú ochotné zvládnuť prespávanie na rôznych ubytovaniach, hodiny cestovania v autách či studené haly. Ich túžba slúžiť Kristovi totiž neskončila potom ako začali pracovať a založili si rodiny, ale chcú aj naďalej hlásať evanjelium na Slovensku.

 

4. Pod záštitou kardinála

Godzone tour sa už druhý krát organizuje aj v hlavnom meste Českej republiky, v Prahe. Tam si ho zobral od svoju záštitu kardinál Dominik Duka, pražský arcibiskup a predseda Českej biskupskej konferencie.

 

5. Dary namiesto honorárov

Nikto z účinkujúcich ani členov tímu nedostane žiadny honorár za svoju prácu či vystúpenie. Práve naopak.

Všetkých 300 členov tímu (okrem niekoľko zamestnancov Godzone projektu) sú dobrovoľníci. Miesto toho, aby pýtali peniaze za svoju prácu, väčšina z nich sama finančne prispela, aby sa turné mohlo vôbec uskutočniť.

 

6. Godzone nie je o vlastnej značke

Jedným z cieľov Godzone projektu je spájať spoločenstvá a kresťanov z celého Slovenska. Členmi Godzone tímu sú ľudia, ktorí žijú tak ako na východe, tak aj na západe či strede Slovenska, dokonca niektorí sú aj z Českej republiky.

Na konci každého večerného programu Godzone tour sú účastníci pozvaní, aby sa začlenili do miestnych spoločenstiev a komunít, ktoré pôsobia v jednotlivých mestách.

K tomu slúžia aj počas roka Godzone misie – ľudia z GDZN tímu vychádzajú slúžiť do lokálnych spoločenstiev, kde im pomáhajú s evanjelizáciou či budovaním spoločenstva.

Cieľom Godzone projektu teda nie je budovať značku Godzone – ale formovať na Slovensku Generáciu, ktorej ide o Božie kráľovstvo.

 

Godzone tour môžete zažiť ešte v štyroch mestách:

Dnes v Aréne v Brezne.

Zajtra (vo štvrtok) na Zimnom štadióne v Žiline

V piatok v Hant Aréne v Bratislave

V sobotu v ŠH Královke v Prahe.

Program začína vždy o 18:00, vstup je zdarma.

http://tour.godzone.sk