Pravdepodobne ste to už počuli: väčšina novoročných predsavzatí má tendenciu zlyhať. Len približne osem percent ľudí dokáže svoje predsavzatie splniť. Je mnoho dôvodov, prečo sa to deje – človek si presne nezadefinuje, čo chce dosiahnuť alebo ako to chce urobiť, dáva si nereálne ciele, alebo sa jednoducho nechá odradiť; ale myslím si, že ide aj o hlbšie dôvody.

Mnoho ľudí si stanoví ciele, pretože sa im dačo na sebe samých nepáči: snažia sa napraviť svoj výzor alebo životné návyky, pretože majú problém so sebaprijatím. Ale, ako je to vo väčšine prípadov, je to práve láska, ktorá vytrvá.

Predtým, než sa rozhodnete pre to správne predsavzatie, skúmajte svoje srdce. Snažíte sa dačo napraviť, pretože sa nemáte radi, alebo sa snažíte napraviť, pretože sa máte radi a chcete chváliť Boha vo všetkom, čo robíte? Pozvite Boha do svojich úmyslov!

Tu je zoznam predsavzatí, ktoré vám pomôžu milovať tú osobu, akou vás Boh stvoril.

„... celou svojou dušou...“

1. Prečítajte si všetky štyri evanjeliá. Aj jedna kapitola denne vám dokáže priniesť pochopenie osoby Ježiša Krista.

2. Zaveďte si modlitbový denník. Je to skvelý nástroj na modlitbu!

3. Choďte raz mesačne na spoveď. Spovede sa netreba báť a pravidelná spoveď prípadný strach ešte zmenšuje.

4. Zapíšte sa raz týždenne na hodinu adorovania pred Najsvätejšou sviatosťou. Získate bonus, ak so sebou vezmete člena rodiny alebo priateľa.

5. Začnite s duchovným čítaním. Svätci a duchovní spisovatelia sú ozajstným bohatstvom. Učte sa od nich.


„... celou svojou silou...“

6. Spite. Naozaj potrebujete zatvoriť oči na tých osem hodín. Vážne.

7. Pozvite svoju rodinu raz týždenne na rodinnú vychádzku. Je to skvelé pre telo a zároveň úžasná príležitosť na rozhovory.

8. Pridajte jednu porciu ovocia a zeleniny do svojho jedálnička. Je to tak: veľmi málo z nás je dostatočne veľa ovocia a zeleniny. Nahraďte menej zdravé maškrty a jedlo niečím zdravším.

9. Používajte krém na opaľovanie.

10. Nájdite náhradu za sýtené nápoje. Sú aj ochutené minerálky, nedá si niekto?


„... a celou svojou mysľou...“

11. Odložte pred spaním telefón. Nahraďte nočné „skrolovanie“ predspánkovým čítaním.