Raz za mesiac ma môj šesťročný syn bráva na večeru. Otvorí mi dvere, odsunie stoličku, rozpráva o svojom dni a spýta sa ma, aký deň som mala ja. Zaplatí za večeru z peňazí, ktoré si zarobil domácimi prácami, a dokonca dáva čašníkom prepitné.

Týmto všetkým sa ho snažím naučiť, ako sa správať k žene a ako ju jedného dňa vziať na rande. Ako ukázať rešpekt žene, ktorú miluje (a to je v tejto chvíli jeho mama). Dáme nabok naše telefóny a iPad-y (okrem momentu, keď vznikla táto fotka) a len tak sedíme a rozprávame sa o našich dňoch a o veciach, ktoré by sme chceli robiť.

Učím ho správnym spôsobom pri stole – napríklad, že je neslušné telefonovať na rande s mamou alebo s hocikým iným. Učí sa pravej hodnote peňazí a ako s nimi zaobchádzať. Učí sa matematiku v praxi, keď spoločne vyberáme z menu to, čo si môžeme dovoliť, a vždy sa uistíme, že máme ešte pätnásť percent na prepitné.

Áno, ešte je malý, ale verím, že aj toto sú veci, ktoré by sa mal učiť už teraz. Nikdy nie je príliš skoro začať učiť svoje dieťa, ako rešpektovať ostatných, zvlášť ženy.

Pre mňa ako ženu, ktorá bola v minulosti týraná a ku ktorej sa správali ako k nikomu, je extrémne dôležité naučiť môjho syna, ako preukazovať rešpekt. Príliš veľa mužov nemá ani poňatia, ako sa správať k žene alebo ako ju zobrať na pekné rande. Je skvelé vedieť, že môj syn medzi nich nebude patriť.

...

Chcete čítať pravidelne hodnotné a inšpirujúce články? Pridajte sa ku nám!

...

Zdroj a snímka: Facebook