POZNÁMKA: Reportáž sa číta odspodu nahor, chronologicky podľa času. Pre lepšiu orientáciu začínajte čítať tam, kde je bodka.

 

 

...

SOBOTA 23. 1.

...

Zajtra bude Terezka v Trnave. Podrobný program nájdete tu.

...

Postrehy sestry Hermany: "Z hospicu sme sa dostali do krásneho kostola na sídlisku v Trenčíne - juh. Opäť prekvapili ľudia - vrúcnosťou, modlitbou, záujmom. Vždy znovu a znovu ma to dostane. Stretnutie s niekým, koho by som tam vôbec nečakala. Stretnutie s  Darinkou, ktorá vyrastala v mojej rodnej dedinke. Stretnutie s Jurajom, ktorý prišiel len podať ruku."

ČÍTAJTE VIAC: "#TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň trinásty 

...

Ako sa pozerá na dnešný deň Terezka? "Cesta do Trenčína sa vďaka policajnému doprovodu zvládla za kratší čas a preto sa Terezka Team rozhodol pre netradičnú zastávku na poslednú chvíľu. Trenčiansky hospic Refugium. Čakal ma personál a dokonca i pacienti, ktorých na vozíčkoch vyviezli pred budovu."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaView_22.január: Stretnutia blízkych sŕdc 

...

Nočné bdenie v Komunite Kráľovnej pokoja v Radošinej.

...


Trenčín - sídlisko Juh.

...

Neočakávané prekvapenia - Terezka navštívila Hospic Refugium v Trenčíne.

...

Turzovka - doobedie 22.1. 2016

...

PIATOK 22. 1. 2015

...

Zajtra je Terezka v Turzovke, Trenčíne a Radošinej. Podrobný program nájdete tu.

...

Ako hodnotí dnešný deň Terezka? "A ako tak putujeme Slovenskom, zisťujem, že modlitby za kňazov sú naozaj stále viac a viac potrebné. Viete, nemajú to ľahké. Nečakali také plné kostoly. Vážne. Mnohí neveriacky pozerajú, odkiaľ sa beriete a kde ste boli doteraz. Ozaj, kde ste boli?"

ČÍTAJTE AJ: #TerezkaView_21.január: Veriaci ľudia a (ne)veriaci kňazi? 

...

Ako vidí dvanásty deň sestra Hermana? "Ako nazvať dnešný deň? Už mi poradili, aby sa volal - bolenie hlavy, pitie kávy, paralen. Napriek všetkému tento deň označujem ako deň darov."

ČÍTAJTE AJ: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň dvanásty 

...

Poobede ste sa mali možnosť stretnúť s Terezkou na sídlisku Vlčince.

...

Dnes doobedu sa Terezka presunula z Krivej do Katedrály v Žiline a časť doobedia strávila v Kostole Dobrého Pastiera na Solinkách.

...

ŠTVRTOK 21. 1.

...

Zajtra putujú relikvie do Žiliny a Kysuckého Nového Mesta. Podrobný program nájdete tu.

...

V noci bude Terezka v Krivej.

...

Ako videla dnešný deň sestra Hermana? "Veľmi živo prežívam vzťahy, ktoré pri putovaní zažívame. Napríklad ten, keď pristúpi policajt zo sprievodného vozidla a opýta sa, či sa môže dotknúť relikviára a pomodliť sa. Alebo ten, keď vám neznámy človek podá ruku, vyobjíma vás a poďakuje. Napríklad aj za tento denník. Keď prídu len tak a prosia - píšte, sprevádzame vás. A tak viem, že moje putovanie s Terezkou nie je mojím putovaním.

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň jedenásty 

...

Pokračovali sme v Námestove.

...

Terezka zavítala aj na Oravu - začali sme v Trstenej.

...

STREDA 20. 1.

...

Zajtra je Terezka v Trstenej, Námestove a Krivej. Podrobný program nájdete tu.

...

Prečítajte si aj pohľad sestry Hermany: "Čo ma veľmi prekvapilo - prichádzali chorí. V tomto meste sme stretli asi najviac vozičkárov a chorých na rakovinu. Rozprávali nám svoje príbehy, ich boje a prehry, ktoré prežívajú pri vyšetreniach, chemoterapiách. Úsmevy cez slzy."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň desiaty 

...

Ako videla dnešný deň svätá Terezka? "V Ružomberku som bola najdlhšie. Stred Slovenska, povestný Liptov. Od rána prichádzali ľudia, nikdy som nebola sama. A najmä - deti a študenti! S veľkou úctou a rešpektom, v pokoji a dobrej organizácii. Napriek tomu, že vonku mrzlo, chodili."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaView_19.január: Dala všetko, čo mala 
...

V noci bude Terezka bdieť spolu so sestrami satmárkami. Pozývame na celonočný program.

...

Celý deň sme strávili vo Farskom kostole sv. Ondreja v Ružomberku.

...

UTOROK 19. JANUÁRA

...

Podrobný program zajtrajšieho dňa nájdete tu. Terezka bude zajtra v Ružomberku.

...

O svoje postrehy sa podelila aj sestra Hermana: "Moja práca dnes bola iná ako ostatných. Ja som riešila banku, obchody, zásobovanie. A tak som celý poobedňajší program som strávila vybavovaním pre spoločenstvo. Aj to je služba, ktorú robíme pri putovaní, musíme sa postarať o ostatných. Aj mi bolo ľúto, že som nemohla byť na programe, že som nemohla byť pri Terezke."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň deviaty 

...

Ako hodnotí dnešný deň Terezka? "Jedna vec ma však zarazila - vrhli ste sa na ruže tak, akoby to bola tá najvzácnejšia relivkia a pomaly ste zabúdali vzdať úctu tomu Najvyššiemu v Bohostánku. Prosím, naozaj vás prosím, modlitba je cennejšia ako selfie so mnou! Vždy sa s vami rada odfotím, ale najprv sa pokloňte Kristovi, potom si vymeňme aspoň pár slov a ak zývši čas (naozaj, berte ohľad na to, že keď je vás veľa, stačí aj pár sekúnd, dotyk a strelná modlitba), dáme aj spoločnú fotku."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaView_18.január: Úprimná modlitba je viac ako selfie 

...

Nocovať bude Terezka v Komunite Blahoslavenstiev v Okoličnom.

...

Ledva sme sa dostali do Vyšných Hágov, no stálo to za to!

...

Do 17.30 na vás čakáme v Konkatedrále v Poprade.

...

Až do 12.00 na vás čakáme v Bazilike minor Svätého kríža v Kežmarku.

...

Noc sme strávili u klauzúrnych redemptoristiek v Kežmarku.

...

PONDELOK 18. JANUÁR

...

Podrobný program na zajtra nájdete tu. Zajtra je na rade Kežmarok, Poprad, Vyšné Hágy a Ružomberok.

...

Podľa organizátorov sa s Terezkou na Slovensku stretlo viac ako 100 000 ľudí. Nádherné číslo!

...

Deň zhodnotila znova aj sestra Hermana: "Prešovské sídlisko Sekčov je miestom, kde sme sa prvýkrát stretli s názorom kňaza: ,,Samozrejme, že som toľko ľudí čakal!" A všetko mal perfektne pripravené. Radosť spolupracovať. Radosť robiť radosť pre iných. A potom nám urobila radosť ešte jedna pani, ktorá nám prišla nezištne pomôcť." 

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň ôsmy 

...

Ako hodnotí dnešný deň svätá Terezka? "Slováci, máte také bohatstvo vo svojom vlastnom národe, a mnohí o ňom ani netušíte. Keď sa počas archijerejskej liturgie presunuli kňazi do presbytéria a začali spievať, zabudla som, že som na zemi a dušou som bola v nebi. Cez liturgiu som ale predsa len postrehla dve dievčatká. ,,Ahoj, oci!" Zamávali jednému z kňazov. Ja som tiež tak mávala svojmu drahému oteckovi, ktorý ale kňazom nikdy nebol (hoci túžil po rehoľnom živote), a teito dievčatká majú také veľké privilégium! Vnímala som však aj ťažkosti mnohých kňazov s rodinami, ktorí prichádzali prosiť o zázrak."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaView_17.január: Tak toto som ešte nezažila 

...

Aktuálne z prešovského sídliska Sekčov. Až do 17.45, potom noc strávime u klauzúrnych redemptoristiek v Kežmarku.

...

Sv. Terezke fandí aj o.biskup Mons. Milan Lach!

...

Dnešné doobedie sme strávili v gréckokatolíckej katedrále v Prešove.

...

Nocovali sme v jedinom gréckokatolíckom klauzúrnom ženskom kláštore na svete - u sestier redemptoristiek. 

...

NEDEĽA 17. JANUÁRA

...

Podrobný program na nedeľu nájdete tu

...

Siedmy deň z pohľadu Sestry Hermany:" Je niečo po polnoci a ja si sadám k počítaču. Mnoho ľudí mi píše, že mi závidia, že môžem Terezku sprevádzať. Usmievam sa. Aj ja závidím ľuďom, ktorí ju sprevádzajú. Mnohí, ktorí si prídu uctiť relikviár, si to dovolia omnoho viac ako ja. Aj pred niekoľkými dňami som prišla za našou fotografkou a prosila som ju, nech mi ukáže fotky, lebo som vôbec nebola v kostole, kde boli relikvie. 

ČÍTAJTE: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň siedmy 

...

Ako hodnotí siedmy deň svätá Terezka? "Milí Slováci, z niektorých z vás mám pocit, že o čo väčšie zázraky vidíte pred sebou, o to menšiu vieru máte. Ešte tu budem s vami sedem dní - dnes sme presne v polovici. Opäť pozývam vás, drahí veriaci - príďte sa so mnou stretnúť. A dnes vyzývam aj vás, milí (ne)veriaci (organizátori, kňazi a ďalší), dôverujte dobrému Bohu, že sa postará, ale zároveň spravte všetko pre to, aby ste boli tým najlepším nástrojom v Jeho rukách a aby ste umožnili čo najviac ľuďom stretnúť sa so mnou i živým Kristom."

ČÍTAJTE: #TerezkaView_16.január: Nebuď už neveriaci, ale veriaci! 

...

Ani Vranov nad Topľou sa nenechal zahanbiť.

...

V Michalovciach je plno. Až do 12.00, potom sa presúvame do Vranova nad Topľou.

...

V Kaplnke u Dcér Božskej Lásky v Michalovciach sa stretli s Terezkou rehoľníci a zasvätení.

...

Nočné bdenie v košickom karmelitánskom kláštore na Lorinčíku vyústilo do ranného odchodu zasneženou krajinou.

...

SOBOTA 16. JANUÁRA

...

V sobotu príde Terezka do Michaloviec a Vranova nad Topľou. Podrobný program nájdete tu.

...

Celý deň hodnotí aj sestra Hermana: "Dážď ruží dnes padal v každom momente - v tom momente, keď prišli dve triedy škôlkárov; keď Imro, ktorý mal celý deň službu v sakristii, sa išiel o pol šiestej večer postaviť na koniec radu, aby si mohol uctiť relikviár. Keď nám Janko slúžil v každom momente - uvaril kávu, vytlačil plagát, zalaminoval obrázok. Ďuri, ktorý sa rozplakal, keď dostal ružu. A Štefan...ktorý neveril a neskôr plakal ako fontána, lebo sa niečo stalo, čo nevedel pomenovať. Stál s ružou pri relikviári, plakal a modlil sa."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň šiesty 

...

Ako si spomína na ďalší deň svätá Terezka? "Zobudiť sa na Karmeli do nádherného zasneženého rána, to je skoro ako krásny sen. Milujem sneh a veľmi som si priala, aby snežilo v deň mojej obliečky - a stalo sa! Tak som sa rozhodla, že trochu poteším snehom aj pútnikov. Pozabudla som sa však a nasnežilo trošku viac, ako som mala v pláne, no moji skvelí šoféri si poradili so situáciou. Do Gelnice sme prišli iba s polhodinovým meškaním - ale bez úrazu." 

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaView_15.január: Prekvapil nás milovaný sneh 

...

Až do 19.30 na vás čakala Terezka v seminárnom kostole, potom sa presunula na Lorinčík ku Bratom karmelitánom, kde bude relikviár vystavený k verejnej úcte po celú noc.

...

Väčšinu dňa strávila Terezka v Kostole sv. Antona Paduánskeho v Košiciach (známeho ako františkánsky / seminárny). Neustále prichádzajú ľudia, kostol je preplnený.

...

Už pred svitaním sa Terezka vydala na cestu, aby stihla svätú omšu v Gelnici. Prekvapil ju jej milovaný sneh.

...

Terezka prežila noc zo štvrtka na piatok v košickom karmeli - medzi svojimi sestrami:) 

...

PIATOK 15. JANUÁRA

...

Nasledujúci deň privítajú Terezku v Košiciach, odskočí si do Gelnice. Podrobný program nájdete tu.

...

Aký bol piaty deň očami sestry Hermany? "Mesto ruží privítalo sväticu s ružami. Privítalo ju skromne. Miestny kňaz mi po pár minútach povedal: " Na privítaní bolo 92 ľudí! A? To je málo či veľa? Veľa, sestrička, veľa" A tak ako sme v iných diecézach rátali tisíce, tu sme rátali na prstoch."

ČÍTAJTE: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň piaty 

...

Ako hodnotí dnešný deň svätá Terezka? "Vedela som, že rožňavská diecéza sa na Slovensku považuje za "misijné" územie. O to viac som sa na ňu tešila - misie, to je moje! A ľudia ma nesklamali. Celý deň sa so mnou niekto rozprával. Možno sa počtom príchodzích nevyrovnali Bratislave či Nitre, no o to viac času sme spolu strávili. V chladnej, takmer zamrznutej gotickej katedrále, som si vypočula najprv prosby otca biskupa Stanislava a potom i jeho veriacich. "

ČÍTAJTE: #TerezkaView_14.január: Ani nula ich neodradila 

...

V Rožňave privítal Terezku sám otec biskup Stanislav Stolárik. Veriacil vyzval k modlitbám za kňazov a rehoľné povolania z diecézy. Relikvie si bolo možné uctiť a pomodliť sa do 19.00 hodiny. Večer odchádzajú do Košíc - do kláštora bosých karmelitánok, kde budú počas noci.

...

Noc strávila Terezka medzi sestrami z Rodiny Panne Márie v Starej Haliči, krásne ráno toto miesto relikvia opustila a vybrala sa smer Rožňava.

...

ŠTVRTOK 14. 1.

...

Zajtra Terezku privítajú v Rožnave a večer bude nocovať v Košiciach. Podrobný program nájdete tu.

...

O svojej postrehy počas 4. dňa sa delí znova sestra Hermana: "Niekedy sa smejem, či si mám spievať s Helenkou Vondráčkovou - Dlouhá noc, alebo či zmeniť repertoár. Nečakala som, že klauzúrny Karmel môže byť taký živý. So sestrami sme spolu dlho hovorili. Polnoc prerušila naše rozhovory. Aj to patrí k životu pútnika, ktorý putuje s Terezkou. Veľa stretnutí. "

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň štvrtý 

...

Ako vidí dnešné putovanie Terezka? "Zisťujem, že ľudia sú hladní po príbehoch. Priam dychtiví po všetkom, čo dáva odpovede na otázky. Ale dovolím si povedať, že túžia aj po dobrom čítaní. Dnes si normálne kupovali aj môj príbeh - no kto by to bol kedy povedal! Keď mi matka predstavená prikázala napísať pár strán o mojom živote, nebola som nadšená, ale matke predstavenej sa neodvráva. A pozrite, dnes prichádzajú stovky ľudí aj tu, na Slovensku, a čítajú moje myšlienky...Keby ich len privádzali bližšie k Bohu, vtedy by som bola plná radosti!"

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaView_13.január: Ľudia sú hladní po príbehoch

...

Dnes prišlo menšie množstvo ľudí, ale kto pozná situácia v tejto oblasti, je to pekné číslo. Organizátori hovoria v Lučenci o asi 5500 ľudoch.

...

Dnes nocujú relikvie v Starej Halíči. Veriaci prichádzajú postupne k Terezke.

Terezku víta poobede Lučenec. Pripravené je bohaté duchovné pásmo a večerné sväté omše o 17.00 (v slovenčine) a o 18.00 (v maďarčine).

...

Relikvie začínajú dnešnú púť v Detve, najprv vo Farskom kostole sv. Františka z Assisi. Až do dvanástej.

...

STREDA 13. JANUÁR

...

V stredu čakajú Terezku Lučenec a Stará Halíč. Podrobný program nájdete tu.

...

O svoje postrehy z utorka sa delí aj sestra Hermana: " Podarila sa neplánovaná zastávka. Kováčová. Bola to najsilnejšia záležitosť, ktorú som zažila. K relikviáru priviedli chorú mladú rehoľnú sestru, ktorá je ochrnutá. Opatrovateľka jej položila ruku na relikviár a ostali sme sa pri nej modliť. Aspoň jeden desiatok  ruženca a kňazské požehnanie. Modlitba, utrpenie a úsmev je kombinácia , ktorá vyráža dych."

ČÍTAJTE: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň tretí

...

 • Ako vídí utorok svätá Terezka? "Ďalšia zastávka je Banská Bystrica. Stretávam sa so svätým Františkom Xaverským - sme my ale dvojica! On zo šesnásteho, ja z devätnástneho storočia, a spoločne nám pridelili patronát nad misiami! Ale dobre si rozumieme, takže žiadny problém..."

ČÍTAJTE: #TerezkaView_12.január: Chladné múry zohriate horúcimi srdciami

...

Poznáte Hymnu k putovaniu relikvií?

Prečítajte si aj rozhovor z jedným z jej tvorcov pátrom Andrejom.

...

Posledným miestom, kde bude Terezka aj nocovať je Detva - jej domov. Domov preto, lebo tu sídlia jej sestry - Bosé karmelitánky. 

...

Pokračuje sa do Banskej Bystrice. V Katedrále sv. Františka Xaverského je prednáška, Korunka k Božiemu milosrdenstvu i svätá omša, ktorú celebruje banskobystrický otec biskup Marián Chovanec.

...

Ďalej sa presúvajú relikvie na Staré hory. Dvojhodinová návšteva v Bazilike Návštevy Panny Márie.

...

Svätá Terezka absolvuje silné stretnutie s chorou rehoľnou sestrou Patríciou. Krátka zastávka v Kováčovej je veľmi silným okamihom počas turné.

...

V Nitre sa ráno lúčia s relikviami, aby putovali ďalej k ďalším stovkám pútnikov. 

...

UTOROK 12. JANUÁRA

...

V Nitre prišlo za relikviami 16 000 ľudí, spolu s Bratislavou (50 000 ľudí) prišlo za sväticou z Lisieux už 66 tisíc ľudí. Relikvie pokračujú ďalší deň (utorok 12. januára) na Staré Hory, Do Banskej Bystrice a do Detvy. Podrobný program nájdete tu.

...

"Tú pani som si všimla už včera. Kým ostatní v tichosti prichádzali, jej museli pomáhať až dvaja ďalší. Pristúpila a tak, ako bola, mi všetko odovzdala - v slzách, v bolesti, vo svojej starobe. Dnes ráno prišla opäť. Celú omšu bola plne sústredená, no v jednom momente sa na ňu usmialo mladé dievča a tej pani sa zjavil na tvári nádherný úsmev - a už nezmizol," prezrádza vo fiktívnom pohľade Terezka svoje pocity z prvého dňa.

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaView_11.január: Nechajte maličkých prísť ku mne 

...

Ako hodnotí druhý deň putovania sestra Hermana? "Prvý krát zažijeme pri preprave policajný sprievod cez mesto. Majáky, húkanie sirén. Terézia má veľkú moc. Je to ako z nejakého amerického filmu - uvedomujem si, že prechádzame na červenú, že ideme cez plnú čiaru. Usmievame sa, že Terezka to má aj s muzikou."

ČÍTAJTE VIAC: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň druhý

...

_ _ _

Večer sa relikvie presúvajú do klauzúrneho kláštora "ružových sestier" - Kongregácie služobníc Ducha Svätého ustavičnej poklony. Možnosť uctiť si relikvie je počas celej noci.

Poobede sa presúva Terezka na nitrianské sídlisko - Klokočinu. Davy trochu utíchnu, ale akonáhle skončí pracovná doba, sú tu zas. Stovky a stovky ľudí neustále prichádzajú. 

V Nitre od rána prúdia k relikvii stovky pútnikov. Slávnostnú svätú omšu vo Farskom kostole Navštívenia Panny Márie v Dolnom Meste celebruje o 11.00 otec biskup Viliam Judák.

...

PONDELOK 11. JANUÁR

...

Zajtra relikvie putujú do Nitry. Celý program nájdete tu.

...

 • MINIROZHOVORY

Na konci dňa kladieme unavenej Betke Hrušovskej a sestre Hermane dve otázky.

Sestra Hermana, je za Vami 24 hodín. Ako to hodnotíte?

Dnes som mala veľmi hektický deň. Okrem množstva ľudí, ktoré som videla, boli to príbehy mnohých duší. A tiež malý zázrak. Nemyslela som, že v Bratislave bude 30 000 ľudí, ktorí budú mať ochotu prísť a čakať v zime a daždi aj hodinu na to, aby si mohli uctiť relikvie tejto svätice.

Zbierate už aj spätnú väzbu?

Niektorí prichádzajú a podajú ruku. Asi začnem písať príbehy Očí :-D Veľmi nerozprávame. Vyjadrujeme veľa vecí gestami, kývnutím hlavy, úsmevom. A objatiami. Dnes prišlo veľa ľudí a len tak ma objalo a povedalo - Ďakujem.

Betka, celý deň si na nohách a fotíš. Ktorý záber ti najviac ostal v pamäti?

Som od rána na nohách a nie len že fotím, ale aj nakrúcam a vnímam. Najviac mi utkvela v hlave fotografia, na ktorej otec biskup Stanislav Zvolenský požehnáva malé chlapčeka - tam je fakt naplno vyjadrené Nechajte maličkých prísť ku mne.

Akí ľudia prichádzajú pozdraviť svätú Terezku?

Od začiatku prišlo asi viac ako 30 000 ľudí - od bábätiek v kočíkoch s rodičmi cez mladých až po staručké 90-ročné rehoľníčky.

...

 • Svoj denník píše pre magazín cestaplus.sk aj sestra Hermana Matláková. Ako hodnotí ona prvý deň? "Za kostolom stáli dvaja muži. Obidvaja plakali. Na otázku, čo sa stalo, odpovedali jednoducho: ,,Zázrak! Viete, už dlhé roky sme boli pohnevaní. Dnes sme sa tu stretli a uzmierili sme sa. Terezka nám vyprosila milosť odpustiť si." 

  ČÍTAJTE: #TerezkaNaSlovensku_Denník sestry Hermany: Deň prvý 

  ...
 • Ako hodnotí dnešný deň svätá Terezka? "Ste vytrvalí, cítiť to z vás. Stáli ste v poriadnom chlade a čakali aj v daždivom počasí. Čakáte tak aj na Krista? Verím, že toto naše spoločné stretnutie len prehĺbilo váš vzťah so Sviatostným Spasiteľom. Už je čas ísť ďalej a konečne vidím Bratislavu aj v dennom svetle."

ČÍTAJTE: #TerezkaView_10.január: Prišlo vás 30 000! 

...

 • Po svätej omši o 17.00 nasleduje rozlúčka a relikvie mieria do Močenku, kde budú nocovať. V Močenku v menšej miestnosti vítajú sväticu z Lisieux ďalší a ďalší ľudia.

...

 • Počas programu v Dóme sv. Martina zazneje aj operný spev "Ave Mária", či pásmo piesní od Chorus Salvatoris a OCDS. Rada ľudí sa tiahne po Kapitulskej ulici a čaká sa aj 45 minút.

...

 • 12.00: Začína druhá svätá omša, ktorú slúži otec biskup Jozef Haľko. Po nej prenesú relikvie do Dómu sv. Martina.

...

 • Deň začína svätou omšou o 7.00, pri relikvii sa stále striedajú ľudia. O 9.30 začína svätá omša, ktorú prenáša naživo RTVS. Celebruje ju otec arcibiskup Stanislav Zvolenský. 
  ...

10. JANUÁR

...

 • Prvým miestom, kde relikvie prichádzajú, je Farský kostol Sedembolestnej Panny Márie v bratislavskej Petržalke. Program tu trvá celú noc a je neuveriteľné, že ľudia stále prichádzajú a kostol nie je vôbec prázdny.

...

 • Počas celého putovania prinesieme fiktívny pohľad svätej Terezky na jej návštevu na Slovensku v miniseriáli #TerezkaView. V deň príchodu na Slovensko prezrádza táto svätica svoje pocity: "Počas dvoch týždňoch sa dá toho stihnúť naozaj dosť. Okrem veľkých miest navštívim aj niekoľko karmelitánskych kláštorov a teším sa aj na stretnutie s chorými vo Vyšných Hágoch. A vraj sa uvidíme aj pod vašimi majestátnymi Tatrami!"

ČÍTAJTE: #TerezkaView_9.január: Prinesiem dážď ruží aj na Slovensko 

...

9. JANUÁR 2015

 

...

 

Fotografie: © Alžbeta Hrušovská / cestaplus.sk