To dievčatko z titulku sa volá Abby, pochádza z New Yorku a pod veľkým úsmevom skrýva bolestné tajomstvo. Má akútnu lymfatickú leukémiu, formu tumoru, ktorá, nanešťastie, postihuje najmä deti. V súčasnosti je pacientkou Centra pre detské tumory Melodies, špeciálnej klinky v New Yorku. A hoci toto malé dievčatko bojuje o život,  ostáva optimistom a hrdinkou - hoci zákerná choroba postupuje a ďalej jej ničí zdravie.

Avšak i v tom všetkom je možné nájsť malý lúč svetla -  Abby sa skamarátila so svojím obľúbeným zdravotným bratom - Mattom Hicklingom. Matt navštevuje Abby každý deň a Abby ho má tak rada, že by si ho raz chcela zobrať za muža.

Jedného dňa hovorila Abby o svojich plánoch so svojou mamou - keď sa najbližšie uvidí s Mattom, chcela by mu dať prsteň. Matt sa dozvedel o týchto "svadobných plánoch" a bol okamžite nadšený, lebo vedel, že by to Abby urobilo veľmi šťastnou. Hneď sa teda pustil do príprav, aby "sobáš" s Abby dopadol čo najlepšie.

S pomocou svojich kolegov pripravil Matt dokonalé prekvapenie. Abby dostala krásne šaty a on na ňu čakal oblečený v tričku podobnom smokingu. Keď Abby vošla do miestnosti, hostia ju zasypali kvetmi a začali spievať. V tento špeciálny deň aspoň nachvíľu zmizla z jej mysle rakovina. ,,Chceš si ma vziať za muža?", spýtal sa Matt. ,,Áno!", odpovedala maličká a okamžite objala svojho obľúbeného zdravotníka.

Dvaja "zaľúbenci" si vymenili prstienky z cukru a ako na pravej svadbe nakŕmili jeden druhého kúskom torty. Matt Hickling napísal o tejto udalosti: ,,Dúfame, že toto bol deň, na ktorý bude Abby i jej rodina ešte dlho spomínať a že im vyčarí úsmev na tvárach, keď budú prežívať ťažké časy! Lebo ja si ten deň takto zapamätám!"

A tak možno povedať, že tento výnimočný zdravotník spravil naozaj všetko, aby pomohol malej Abby dostať sa znova na nohy. Pretože práve optimizmus je pre týchto malých pacientov tak dôležitý - títo drobci často bojujú nevediac, čo na nich čaká v budúcnosti a radosť im pomáha prekonávať i najťažšie momenty.

...

Nezmeškajte žiadny hodnotný článok od magazínu s hodnotami;)

...

Zdroj: http://www.perdavvero.com/la-bimba-e-linfermiere/

Autor fotografií: FB Amazingabby