1. NIKDY NEPRESTAŇ SVOJEJ ŽENE DVORIŤ. Neprestaňte chodievať na rande. NIKDY ju nepovažuj za samozrejmosť. Keď si ju požiadal o ruku, sľúbil si, že budeš mužom, ktorý vlastní jej srdce a ochraňuje ho. Je to ten najdôležitejší poklad, ktorý ti bol kedy zverený. ONA SI VYBRALA TEBA. Nikdy na to nezabúdaj a NIDKY SA NESTAŇ LENIVÝM v láske.

2. CHRÁŇ SVOJE VLASTNÉ SRDCE. Tak ako si sa zaviazal byť ochrancom jej srdca, s rovnakou ostražitosťou musíš strážiť to svoje. Maj rád sám seba, buď otvorený svetu okolo, ale v tvojom srdci nech je jedno špeciálne miesto, kde nesmie vstúpiť nikto okrem nej. Maj toto miesto vždy pripravené prijať ju a pozývaj ju sem, avšak nedovoľ vstúpiť nikomu ani ničomu inému.

3. ZAMILUJ SA ZNOVA a ZNOVA… a STÁLE DOOKOLA. Ľudia sa menia. Ani vy nebudete vždy tými istými ľuďmi ako ste boli v deň vašej svadby, a preto je dôležité každý deň sa znova rozhodnúť jeden pre druhého. Vždy bojuj o lásku svojej ženy, tak ako si bojoval, kým ešte nebola tvoja.

4. VŠÍMAJ SI NA NEJ TO DOBRÉ. Sústreď sa na to, čo na nej miluješ. Pretože to, na čo sa zameriaš, bude rásť. Ak sa zameriaš na to, čo ťa rozčuľuje, časom už neostane viac než stále nové a nové dôvody na rozčúlenie. Ak sa však zameriaš na to, čo miluješ, ani nevieš ako a ocitneš sa pohltený láskou. Sústreď sa až do chvíle, keď už nedokážeš vidieť nič len lásku, a vtedy si uvedomíš, že si ten najšťastnejší muž na svete, keď máš za manželku túto ženu.

5. NIE JE TVOJOU ÚLOHOU JU ZMENIŤ ALEBO NAPRAVIŤ. Tvojou úlohou je milovať ju takú aká je, bez akéhokoľvek očakávania, že sa raz zmení. A ak sa zmení, miluj tú, ktorou sa stala, či už je taká, ako si chcel, alebo nie je.

6. ZODPOVEDNOSŤ ZA TVOJE EMÓCIE PATRÍ TEBE. Nie je úlohou tvojej ženy robiť ťa šťastným a tiež ťa nemôže spraviť nešťastným. Si zodpovedný za nájdenie svojho vlastného šťastia, cez ktoré sa môže preliať radosť do vášho vzťahu a vašej lásky.

7. NIKDY NEOBVIŇUJ svoju ženu ak si TY zúfalý alebo ak si TY na ňu nahnevaný.