Slávka, ak by si mala samu seba charakterizovať tromi slovami, ktoré by to boli?

Vtipná, milá, tvorivá/kreatívna.

Zmenil sa tvoj život po víťazstve v súťaži Gospeltalent?

Určite sa mi zmenil, aj keď to bolo už dávnejšie. V októbri to už budú dva roky, ale zmenil sa mi. Spievala som stále, už odmalička, ale keď som vyhrala súťaž Gospeltalent, začala som viac tvoriť svoje piesne a začala som aj viac koncertovať, ľudia si ma možno viac všimli a pozývali ma na rôzne festivaly, na rôzne akcie, nielen v Bardejove, ale aj v Bratislave, takže týmto spôsobom sa mi zmenil.

Na akom pre teba najväčšom či najvýznamnejšom podujatí si vystupovala?

Najväčšie podujatie, na ktorom som vystupovala, bolo asi v Bratislave – Tehlička pre Afriku, kde bolo mojou úlohou zložiť hymnu celej akcie, a to bola pre mňa najväčšia akcia a asi aj najväčší zážitok. Spievala tam aj Sima Martausová, ktorú mám veľmi rada, ona je akýsi môj vzor.

Čo pre teba znamená spievanie?

Hlavne pre mňa znamená relax, nie je to pre mňa žiadna povinnosť a vždy, keď spievam, som spokojná, som to ja. Je to pre mňa skutočne relax a koníček. Niekedy by som sa tým chcela aj živiť.

Ako vznikajú tvoje pesničky?

Moje pesničky vznikajú hlavne doma pri klavíri, tam skladám väčšinu svojich piesní, aj keď teraz som bola štyri roky na internáte, takže zopár mojich piesní vzniklo aj tam, keďže som tam trávila väčšinu času. Hudbu si skladám sama, aj väčšina textov je moja tvorba.

Odhalila by si nám zákulisie vzniku tvojej najnovšej piesne Dážď?

Moja spolužiačka Lea Vasková píše básne a má hrubý zošit, kde má veľmi veľa básničiek. Raz som si ho listovala a veľmi sa mi zapáčila báseň Dážď, tak som sa jej opýtala, či by som k nej nemohla zložiť hudbu.

V uplynulých dňoch si natáčala videoklip k svojej piesni Kým svet spí. Ako natáčanie prebiehalo?

Videoklip sme natáčali v Bardejove, v Mihaľove. Vo videoklipe vystupujem ja a jeden chlapec. Ja hlavne spievam a pritom sa odohráva jeho životný príbeh. Nemala som trému, natáčanie prebiehalo v uvoľnenej atmosfére.

Slávni maliari, skladatelia aj básnici mali svoje múzy. Máš vo svojom živote i ty niečo, čo by si mohla označiť ako múzu?

Všetko okolo mňa, život, moje okolie, rodina, priatelia a Boh.

Kto je tvojím najväčším fanúšikom?

(Smiech.) Dve malé dievčatká Kirsten a Beky, ale aj rodina a priatelia.

Aké sú tvoje plány na najbližšie dni a mesiace?

Najbližšie budem vystupovať so skupinou Slnovrat na Bardejovskom jarmoku. Od septembra začínam chodiť do školy do Bratislavy a tam by som sa chcela naďalej venovať hudbe a nájsť nejakých hudobníkov, s ktorými by som spievala. Tiež by som chcela začať chodiť k učiteľke spevu.

5x NAJ Slávky Tkáčovej

  • Najobľúbenejší svätec: Gemma Galgani
  • Najobľúbenejšie jedlo: vyprážaný syr, rizoto
  • Najobľúbenejšia pieseň: Colbie Caillat – Falling For You, No Name – Povedz mi
  • Najobľúbenejšie miesto: gauč
  • Najlepší relax: hra na klavíri