Sú medzi nami kresťanmi takýto ľudia? Ja som hlboko presvedčený, že áno.
Som presvedčený, že ako kresťania ktorí milujú Boha, môžeme ukázať svetu svoj zmysel pre službu, svoj úprimný záujem o ľudí, úsilie o spravodlivosť a zároveň milosrdný pohľad s tými čo to potrebujú.

Verím tomu, že ako kresťania na máme čo ponúknuť slovenskej spoločnosti. Máme čo ponúknuť našim mestám, obciam, regiónom v ktorých žijeme. Máme čím osloviť ľudí, ktorí túžia po zmene a hľadajú slušných ľudí v politike na Slovensku.

Máme však jeden problém. Nesmieme sa BÁŤ. Nesmieme sa báť zaujímať sa o veci verejné, ozvať sa nahlas, zabojovať za dobrú vec, alebo niečo iniciatívne pre svoje okolie urobiť. Strach nás niekedy paralizuje a zo strachu že niečo urobíme zle, strápnime sa, nevyjde to, neurobíme radšej nič.

Presne o tom hovoril Ježiš. Kedy? Podobenstvo o 10 talentoch. Nikto z nás nechce byť ten čo zakope ten jeden talent. Ale robíme to. Strašne často. Lebo sa bojíme.

Tak napríklad túto jeseň 2018 tu budú komunálne voľby. 21 tisíc poslancov, takmer 3 tisíc starostov a primátorov. Pri súčasnej volebnej účasti sa každý stý človek, ktorý príde voliť, stane komunálnym poslancom/starostom/primátorom. Koľkí medzi nimi sú kresťania? A koľkí by mohli byť?

Samozrejme, nehovorím že všetci musíme ísť kandidovať. Ale všetci sme povolaní zaujímať sa o budúcnosť tejto krajiny. Nebáť sa. Zaangažovať sa za zmenu.

Možno nebudeš kandidovať, ale pomôžeš s ňou priateľovi Ferovi. Alebo zorganizuješ Zelenú hliadku a vyčistíte miestny park. Alebo urobíš benefičný koncert pre miestny detský domov. Alebo....čokoľvek čo prinesie svetlo Božieho kráľovstva do slovenskej spoločnosti.

Možno ty alebo tvoj známy uvažujete nad kandidatúrou. Vidíte že vaše mesto/obec stoja a vy by ste to chceli posunúť dopredu. Pre vás už štvrtý rok organizujeme Kemp Kresťan v politike, v ktorom pomáhame kresťanom so vstupom do miestnej politiky a s predvolebnou kampaňou.

Stretnete na ňom ďalších kresťanov z rôznych kútov Slovenska, ktorí tiež prelomili svoj strach a rozhodli sa meniť Slovensko k lepšiemu.

A ako čitateľovi Slovoplus máme pre vás výnimočnú zľavu – 10€ na aktuálnu cenu registračného poplatku. Stačí keď do poznámky napíšete „čítam slovoplus“.

Slovensko čaká na nových slušných politikov. Ponúkneme im ich?