Ad: Tebe, ktorá kričíš na svoje deti

...

Som síce chlap, ale i ja som čítal článok o tebe, ktorá kričíš na svoje deti. Máme jedného syna, Jakuba, a aj ja poznám ten krik. Krik mojej manželky, teba, ktorá kričíš po našom synovi.

Nemám to rád, keď po ňom kričíš. Má tri roky a so strachom pozerá, čo od neho chceš, lebo on to tak nemyslel, nedomyslel, nechcel... Ja potom kričím na teba a prekrikujeme sa po celom byte. Veľmi by som chcel, aby tvoja výchova bola pokojnejšia a tvoj prístup láskavejší, lepší. Niekedy sa hnevám na to, že to nezvládaš. A kričím, že ja by som to zvládal lepšie. Omnoho lepšie.

No... začnem premýšľať: A vidím mnohé veci, ktoré tomu nahrávajú. Moja svokra ti bola pomôcť pred pár mesiacmi, lebo... inak sa vraj nedá. Posledné noci Kubo nespal a ty si nespala s ním. Mne si spánok dopriala, aby som mohol v pokoji pracovať, ešte si mi s kruhmi pod očami pripravila raňajky. A potom zasa celý deň s nervóznym Kubom.

Hej, snažím sa ti pomôcť, ale po dvoch hodinách vyzerám ako po prehratej tridsaťročnej vojne a som porazený. Dom je ako prvá línia, všade hračky, veci, neporiadok ako po zemetrasení. Povedzme si otvorenie, mať ho na krku celý deň, asi by som ho - samozrejme, nie naozaj - zabil!

Vždy, keď ťa budem počuť kričať, nech je to pre mňa signál, čo by sa dalo ešte urobiť, aby si kričať nemusela. Viac oddychu, času pre teba - nič špeciálne a veľkolepé to byť nemusí - možno len horúca vaňa s penou, do ktorej ti žiadny Kubo nebude liezť, alebo možnosť zdriemnuť si v nedeľu poobede. A ja ho zoberiem na vojnovú výpravu a budem sa snažiť túto vojnu vyhrať. :)

Obdivujem ťa, ako to zvládaš a ďakujem ti za to! Tvoj krik budem vnímať inak. A pokúsim sa, aby ho bolo menej a menej. Budem s Kubom viac a viac, preto prosím, daj mi nejaký ten rok, keby sa mi chcelo kričať.

Nepodpisujem sa, ale ty vieš, kto som. A vy ostatní chlapi, keď začujete kričať svoje manželky, vyhrňte si rukávy a hor sa do výchovy!

S láskou

Tvoj manžel

...

Každý deň vám prinášame hodnotné články, nezmeškajte ich na našom facebooku:)

...

Snímka: Flickr.com (CC licencia)