TOP

Čo je v našej komunikácii ťažké a čo nádherné?

Rozprávať by sme sa chceli a mali, aby v tom našom manželstve bolo dobre. Ešte to tak aj vedieť! S čím sa boria v tejto ťažkej olympijskej manželskej disciplíne iné páry? Čo môžeme premodliť – ak je to také aj u nás – spoločne, aby sa manželská komunikácia podobala tej Božej k nám?

„Môj manžel sa neháda. To je úžasné a ťažké zároveň. Ťažké v tom zmysle, že len veľmi ťažko sa veci riešia, keď ostáva ticho.“ (Hela a Ľubo)

„Najúžasnejšie sú momenty, keď začneme hovoriť to isté naraz. Úplne najkrajšie je, keď začneme spievať tú istú pesničku v tej istej chvíli a v tej istej tónine.  Ťažké je nepochopenie.“ (Katka a Paľo)

„Úžasná je schopnosť urobiť kompromis, vypočuť toho druhého, a ťažké sú prchké reakcie.“ (Janka a Rasťo)

„Úžasná  je naša vzájomná úprimnosť a ťažké je udržať sa a neriešiť pred deťmi to, čo sa nemá.“ (Zuzana a Juraj)

„Môj drahý je vždy ochotný sa rozprávať. O hlbších veciach sa rozprávať nevieme, ale je výnimočný v iných veciach, takže keď mám chuť ísť do hĺbky, idem za priateľkou.“ (Katka a Stano)

 

 

„Keďže teraz prežívam krízu, v našej komunikácii mi príde ťažké všetko.“ (Tinka a Ivan)

„Občas sa stane, že sa manžel usmeje a aspoň krátko zareaguje. Super, že som vnímavá. Chýba mi spätná väzba v komunikácii, čiže sa len vypočuje a nepočúva…“ (Valika a Ján)

„Úžasná je manželova trpezlivosť s mojím mlčaním a ťažké je nemlčať, keď by bolo lepšie hovoriť.“ (Simona a Jozef)

„Roky sa brodíme vlastnou tolerantnosťou, aby sme vedeli pochopiť toho druhého. A fakt sa pritom ťažko narobíme. A úžasné je, že pri našich rozdielnostiach to aj funguje… A Boh to zariadil tak úžasne, že rokmi sa zosúlaďujeme.“ (Janka a Miroslav)Komentáre