TOP

Dar menom Angelo. Rozhovor s Ginou, slobodnou mamou chlapčeka, ktorý má Downov syndróm

Napriek nátlaku ísť na potrat sa rozhodla dieťa donosiť a porodiť. A tak našla hlbokú radosť.

Autor: Sam Guzman

Aký bol váš život pred tým, ako sa narodil Angelo Pio?

Bola som novinárkou. Najprv som pracovala pre americkú spravodajskú spoločnosť CBS News, potom pre časopis 48 Hours, neskôr som sa zamestnala ako televízna reportérka pre miestny spravodajský kanál v Západnej Virgínii, potom som informovala o aktuálnej dopravnej situácii a od roku 2001 som začala pracovať pre spravodajstvo ABC News ako asistentka hlavných správ.

Skutočným odrazovým mostíkom bol pre mňa 11. september 2001, keď sa udial útok na Dvojičky. Vybrali ma do veľkého tímu ľudí, ktorý v ten deň vyslali priamo do epicentra. Čakali sme tam až do nasledujúceho skorého rána a všetkým nám behalo mysľou: „Nevieš, čo sa stane, keď sa ďalší deň zobudíš.“ Vždy som bola veľmi aktívna, ale po udalostiach 11. septembra som si uvedomila, ako veľmi potrebujem väčšmi vyvážený život.

 

Čo ste urobili preto, aby ste našli rovnováhu?

Rozhodla som sa ísť sama na dovolenku do Talianska. Stále som túžila ísť do Vatikánu, veľmi ma zaujímal pápež Ján Pavol II. Na tomto výlete som stretla niekoho, kto sa mi zapáčil na prvý pohľad. Hoci to bol pomerne problémový vzťah, roky sme v ňom s prestávkami pokračovali. Keď sa zdalo, že všetko sa konečne utriaslo, a už sme sa rozprávali o svadbe, otehotnela som. Boli sme vtedy veľmi šťastní.

 

Čo sa stalo potom?

Keď som bola v treťom mesiaci, oznámili mi, že moje dieťa bude mať Downov syndróm. Bola som otrasená. Zlomilo mi to srdce. Pamätám sa, že tie dni som toho veľa nenaspala. A keď sa mi to podarilo, budila som sa s beznádejou, smútkom a strachom, ktoré mnou zmietali. Dusilo ma to. Mnohí ma tlačili do toho, aby som tehotenstvo ukončila. Nerobil to len môj ošetrujúci lekár, ale aj otec dieťaťa, čo bolo oveľa bolestnejšie. Keď vám niekto hovorí v takomto období, keď ste obzvlášť zraniteľná, že vaše dieťa by sa nemalo narodiť, láme vám to srdce.

 

Tlačili na vás, aby ste išli na potrat. Čo ste urobili?

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre