Godzone je projekt, ktorý nehrá sám za seba

Godzone je projekt, ktorý nehrá sám za seba
Desiata Godzone tour prilákala na štadióny najviac ľudí vo svojej histórii. V Poprade, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a v Bratislave to bolo spolu 22 511 ľudí. Žiadnemu inému kresťanskému spoločenstvu na Slovensku sa za posledné roky nepodarilo aktivizovať toľko mladých ľudí. Čo robia organizátori Godzone inak ako ostatné spoločenstvá? Čím nás môžu inšpirovať?

Hoci sa koná pod záštitou Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska a má podporu mnohých kňazov, v rámci Cirkvi opakovane čelí aj výraznej kritike.

Máme sa obávať fenoménu Godzone? Ide o emocionálnu manipuláciu mladých ľudí? Rozprávali sme sa s tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Ondrejom Chrvalom. 

 

Projekt Godzone sa za desať rokov svojej existencie stal doslova fenoménom. Viete pomenovať, čo sa to udialo?

Neviem. Každý sa ma pýta, ako sa projekt Godzone stal fenoménom, a ja na to neviem odpovedať. Začalo to skupinou mladých, ktorí dostali pozvanie od Rady pre mládež  Konferencie biskupov Slovenska, kde som dnes tajomníkom.

Pred rokmi prišiel nápad kňaza Janka Buca spraviť turné po Slovensku, ktoré by bolo sériou koncertov. Zohnali sme vtedy dídžeja, rapera a dve chválové kapely, jednou z nich bolo aj Espé, a urobili sme koncerty vo viacerých mestách Slovenska. Podmienkou bolo, aby to malo porovnateľnú kvalitu so svetskou produkciou, ale aby bol obsah evanjelizačný. Boli sme prekvapení, že v prvom ročníku prišlo vyše päťtisíc mladých, hoci to bolo úplne nové a neznáme.

// Čítajte celý text //

Foto: Godzone

Slovensko+

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00