TOP

Ideálny partner

Niektorí slobodní ľudia si z rôznych príčin vytvoria o partnerovi či partnerke doslova ilúziu, ktorej sa silou-mocou držia. Musí byť taký a taký a inak to nepôjde. Naozaj? Pozrime sa na zopár trochu extrémnych prípadov. Ktovie, možno aj celkom reálnych.
Spriaznená duša

No nevydala som sa ešte. Niet za koho. Všetci muži z môjho okolia sú hrozní. Na vysokej škole sa mi jeden páčil, to je pravda. Ale potom som zistila, že nemá rád mačky. A to by sme si teda nerozumeli. Milujem mačky a môj budúci manžel ich predsa tiež musí milovať.

Moji mužskí kolegovia točia vždy len o športe. Keďže som si ešte v prvom ročníku na základnej škole zlomila na telesnej ruku, odvtedy neznášam všetky takéto aktivity a šport ani nepozerám, nieto sa ešte s niekým o ňom baviť. Takže ani z nich nikto neprichádza do úvahy.

A takí, čo ma len tak z nudy chcú niekam pozvať, tých hneď odmietam. No muž predsa musí o mňa bojovať. A nemá sa nechať odradiť prvým nie. Aspoň sa má snažiť. Keď raz poviem, že si rande predstavujem v detskom interiérovom ihrisku, tak by to mal prijať. Musím predsa vedieť, či má rád deti. Namiesto toho, aby zvládli takú jednoduchú úlohu, len pozerajú na mňa s vyvalenými očami, akoby som ich posielala zabiť sedemhlavého draka.

Kamarátka mi minule povedala, že som veľmi prieberčivá. Nechápem, ako na to prišla. Veď si len stojím za svojím a viem, ako má môj partner vyzerať. Nebudem predsa strácať čas s niekým, kto sa mojej predstave vymyká. Vraj sú dôležité iné hodnoty ako mačka či šport. Pre koho ako. Neustúpim od toho ani náhodou. Dokonca ma chcela dať dokopy s Milanom. Takmer som vyletela z kože! Ten? Však si nevie ani poriadnu košeľu obliecť. Keby mal aspoň zelené oči, ale hnedé má. Fuj! Však presne také mal môj učiteľ telesnej a dodnes mám nočné mory, ako nimi vždy gúľal, keď som nevedela kotúľ vzad.

To radšej budem sama celý život, ako sa vzdať svojho ideálu. Ale verím, že aj tak raz jedného takého stretnem. Bude o mňa bojovať ako statočný rytier a budeme mať potom deti a mačky. On bude moja spriaznená duša.

 

Zbožná gazdinka

Áno, mám svoju predstavu o budúcej manželke. Určite musí byť z dobrej kresťanskej rodiny. Aká to je? No predsa taká, v ktorej

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre