TOP

Katka (33): Na včelárstve je najkrajšie všetko

V tejto rubrike s názvom Milé rozhovory ponúkame krátke nahliadnutie do života zaujímavých ľudí s láskavým príbehom či záľubou.

Katka je učiteľkou v materskej škole. Deti však o nej vedia, že vo voľnom čase pomáha svojmu otcovi so včelárstvom, dokonca od nej dostali ako darček malé poháriky výborného medíku.

 

V akom veku si začala so včelárstvom?

Kedy som začala? Ťažká otázka. Ku včelárstvu som sa dostala v detstve, keď sme chodili na chatu k dedkovi. Vždy, keď chodil „do včiel“, ako malá som tam nakúkala. A ako staršia som začala aj pomáhať. Viac som sa včelárstvu začala venovať po vysokej škole, ale stále som v takej úlohe „pomocníka“. (úsmev)

 

 

Čo je na včelárstve to najkrajšie?

Najkrajšie je na tom všetko. Ako tie malé včielky lietajú, nosia peľ, ukladajú ho v plástoch, ich tanec. Ticho a bzukot včiel, krásna príroda.

 

Čo je najnáročnejšie?

Čas. Vyžaduje si to mať čas v dobrom počasí, keď človeka láka ísť niekam von, využívať voľnú chvíľku po náročnom dni v práci. Na druhej strane, je to dobrý relax. (úsmev)

 

Posledná otázka nášho sladkého minirozhovoru: Čo sa v tvojich očiach vyrovná sladkému medu?

Hmm, úsmev a objatie od „mojich“ detí, ktoré sú najväčší dar, aký som mohla od nebeského Ocka dostať. A tiež to, keď vidím, že môžem urobiť niekomu radosť prostredníctvom svojich talentov.Komentáre