TOP

KBS vyhlásila zbierku na pomoc ľudom v núdzi na Blízkom východe

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc ľudom v núdzi v regióne Blízkeho východu. Na dôležitosť našej pomoci prenasledovaným kresťanom a utečencom, ktorí v týchto krajinách trpia, poukazuje nedávna návšteva pápeža Františka v Iraku i 10. výročie začiatku prebiehajúceho ozbrojeného konfliktu v Sýrii, ktoré si v týchto dňoch pripomíname.

Zbierka bola naplánovaná počas bohoslužieb na 5. pôstnu nedeľu, ktorá je tento rok 21. marca 2021. Pre pandémiu, počas ktorej sú v súčasnosti zatvorené chrámy, biskupi pozývajú veriacich, aby zbierku podporili darom na účet KBS: IBAN SK63 0200 0000 0035 1220 9151, uvádza stránka utecenci.kbs.sk, kde je možné nájsť bližšie informácie o zbierke.

,,Slovenská katolícka charita pôsobí v Sýrii, kde panujú nepokoje už 10 rokov, od roku 2017; a podarilo sa jej dokončiť 8 projektov a ďalších 5 momentálne realizuje vďaka pomoci Konferencie biskupov Slovenska. Týmito projektmi chce Charita stáť nablízku, a tak napĺňať opakované výzvy pápeža Františka. Cieľom charitnej humanitárnej pomoci je, aby ľudia mohli žiť dôstojne nielen v krajinách ako je Sýria, ale aj v Iraku, Libanone a Afganistane, ktoré stále trpia dôsledkami vojnových konfliktov, “ uviedol generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

„Vďaka slovenským veriacim sme od roku 2015 spolu s našimi lokálnymi partnermi pomohli vyše 60-tisíc ľuďom v núdzi v Iraku, Sýrii a v Libanone. Celkovo išlo o 34 projektov za vyše 1,2 milióna eur,” vraví Hugo Gloss, manažér humanitárnej pomoci Slovenskej katolíckej charity. Dodal, že bližšie informácie o realizovaných projektoch je možné nájsť na stránke utecenci.kbs.sk

Informovala: Monika Molnárová, MSc.

Titulná fotka: utecenci.kbs.skKomentáre