TOP

Keď Ježiš príde do mesta…

Hoci aj do toho nášho. Áno, napríklad aj dnes. Prišli by sme ho privítať? Alebo by sme si pozreli prenos v televízii? Bol by vôbec pre nás zaujímavý?

Ech, to je dnes práca! Dali nás sem robiť poriadok. Ako vždy, keď sa v meste ohlási akcia, kde sa čaká, že polícia musí strážiť neposlušný dav. Všade je plno ľudí, tlačia sa tu na námestí a čakajú, vlastne ani poriadne neviem koho. Šéf len povedal, kam máme ísť, dal zopár pokynov, ale nič bližšie nevysvetľoval.

No toľko ľudí som v meste už dávno nevidel, ani na koncerte cez Dni nášho mesta tu nebolo tak plno. To musí byť niekto naozaj veľmi slávny alebo výnimočný, keď je naňho toľko ľudí zvedavých. Alebo je to nejaká politická kampaň? Asi opäť raz niekto pobláznil národu hlavu.

 

 

A čo to majú na transparentoch? Hosanna? Požehnaný, ktorý prichádza? Fúha, to sú divné veci. Ale aspoň zatiaľ všetko prebieha pokojne a nikto nevystrája. Občas niekto ide okolo a zahundre čosi o hlúpych kresťanoch, ale inak je celkom pohoda. Prišlo aj zopár novinárov, kamery, takže zrejme ho trochu vyspovedajú a bude po všetkom.

No, ale už sa niečo deje. Zdá sa, že idú nejaké autá. Žeby? Nezdajú sa mi ani nové, ani extra značky, no čakal som niečo lepšie, možno aj limuzíny.

„Netlačte sa, urobte cestu!“ Snažíme sa s kolegami utvoriť priestor, lebo dav sa trochu pohol smerom k autám.

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre