TOP

Madeleine Rivest: Čistotu a sexualitu vždy pošliapu

Madeleine Rivest (80), kanadská autorka knihy Mať tak krídla, si pripravila jej druhé obnovené vydanie, a to dokonca bilingválne. Na nedávnej slovenskej prezentácii tohto vydania sme ju oslovili aj my.

Autorky: Jana Vilmanis / Miriam Bicková

Titulná foto: Jakub Šimoňák

Vaša kniha Mať tak krídla teraz vychádza bilingválne. Prečo ste sa rozhodli obnoviť ju práve takto?

Máme tu novú generáciu a mnoho ľudí sa veľmi usiluje hovoriť po anglicky. Zdalo sa mi, že bude užitočné skombinovať výhody štúdia inej reči (angličtiny či slovenčiny) s niektorými vážnymi črtami ľudského života, ako sú čistota, sexualita, láska a zodpovednosť.

Diskutovala som o tom s mnohými priateľmi, zvlášť s Františkom Petríkom z Novej Ľubovne, od ktorého úmrtia uplynuli 19. októbra dva roky. On ma presvedčil, že z takéhoto projektu by malo osoh mnoho ľudí.

 

Bolo tiež potrebné aktualizovať knižný dialóg tak, aby zahŕňal plusy a mínusy moderných technológií, ktoré napredujú míľovými krokmi a často zbavujú človeka jeho ľudskej stránky. Pridala som aj opis niektorých mojich osobných zlyhaní ako svedectvo o tom, že Boh absolútne miluje a odpúšťa a dokáže nielen zachrániť tvoj život, ale dať mu aj smer a spraviť ho šťastným, ak mu to dovolíš.

 

Od prvého vydania ubehlo sedemnásť rokov. Máte prehľad, koľkým ľuďom kniha možno zmenila život? Prišli vám nejaké ohlasy? 

Iba Boh vie, koľkým ľuďom sa zmenil život vďaka tejto knihe, mne to však ešte nepovedal. No ak by sa k dobrému obrátil život hoci len jednej osoby, to úsilie stálo za to.

Aj keď som dostala veľmi pozitívne ohlasy, na druhej strane nie každý s mojimi slovami súhlasí. To však nie je v tomto slobodomyseľnom storočí žiadnym prekvapením. Pre mňa to nie je problém, ja to nechávam úplne na Boha.

 

Kniha sa zameriava na oblasť čistoty, sexuality ako Božieho daru. Vnímate, že túto oblasť aj po rokoch stále viac pošliapavajú, či vidíte nádej na zmenu?

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre