TOP

Modlitba bez slov

Každý z nás sa vie modliť. Dokonca aj tí neveriaci si z času na načas spomenú na Božie meno. Niekto sa modlí viac, niekto menej. Jeden nahlas, druhý ticho. A ďalší číta a hľadá. Mimochodom, aj vy máte modlitbu, o ktorej môžete povedať, že je „in“?

Podľa duchovných otcov jednoznačná odpoveď na to, čo je „in“, neexistuje. Tak ako rastieme a nosíme väčšie topánky, tak by sme mali vyrastať aj v modlitbe. Meniť ju a prehlbovať. Ako na to? Odpoveď nachádzame v Božom slove.

 

 

Ak nebudete ako deti….

Tieto Ježišove slová sú adresované každému z nás. O čo ide? O úprimnosť a zvedavosť.

Moji známi majú štvorročnú dcéru. Ak je príležitosť navštíviť kostol, radi ju využívajú. Nedávno bola adorácia. Otec so svojou dcérou prišli dopredu. Malá si ho obzerala ako kľačí a svoj postoj upravila podľa toho, čo videla na tvári dospelého.

Prešlo desať minút a ona mala stále oči upreté na Eucharistiu.

Keď sme sa stretli pri zmrzline, nedokázala som potlačiť zvedavosť a spýtala som sa jej. „Čo si robila v kostole?“ Venovala mi nechápavý pohľad: „Ty nevieš? Keď je Pán Ježiš v tom slniečku (tak nazvala monštranciu) tak sa máš na neho pozerať. Usmievali sme sa na seba. A to stačí.“

Práve na toto myslel Ježiš, keď hovoril o deťoch i o nás. On dobre pozná naše srdcia a som presvedčená, že nás pozná lepšie, ako my sami seba. Vlastnosti, ktoré sa občas snažíme zakryť dobrým úmyslom, pomenuje bez akéhokoľvek prikrášlenia. Ak sa chceme s ním stretnúť, neostáva nám nič iné, ako sa postaviť pred jeho tvár.

 

 

Nebuďte ustarostení ako pohania

Jedno z ďalších Ježišových odporúčaní:

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre