TOP

Muži, sme z vás namäkko!

Medzi základné mužské potreby patrí nepochybne podpora, obdiv a uznanie. A tak, milí muži, pripravili sme pre vás anketu, ktorá je ódou vašej mužskosti. Dobre sa teda začítajte a vychutnajte si, čo na vás my ženy obdivujeme a prečo sme rady, že vás máme.

Keďže som mala (a stále mám) výnimočného otca, stal sa pre mňa akýmsi prototypom skvelého muža. Môj obdiv získal svojím pokojným správaním, šikovnosťou, zručnosťou, schopnosťou so všetkým si poradiť, láskou k svojej manželke a deťom, ochotou a dispozíciou urobiť všetky domáce práce (čo v jeho generácii vôbec nebolo bežné) a bol vynikajúci aj vo svojom zamestnaní. Dodnes u mužov obdivujem, ak sú schopní skĺbiť svoj profesijný aj stavovský život, byť výborní v zamestnaní, ale aj skvelí ako manželia a otcovia. Muži dostali mnohé talenty a dary, ktoré náš spoločný život robia jednoduchším, zaujímavejším, bezpečnejším.

Čo najviac obdivujem na svojom manželovi? Jeho schopnosť prispôsobiť sa čomukoľvek a odpustiť čokoľvek. Jeho istotu a presvedčenie, že Boh má situáciu pevne v rukách, aj keď nevidíme svetlo na konci tunela. Pre tých, na ktorých mu záleží, je odhodlaný „priniesť modré z neba“.

Simona Predáčová, šťastne vydatá mama piatich detí, dvojnásobná svokra a stará mama

 

Na mužoch si vážim, že sú často veľmi praktickí a zmýšľajú inak, ako my ženy. Neriešia niektoré nepodstatné záležitosti, ale majú skôr nadhľad. Tiež oceňujem, že dávajú veci do pohybu a prinášajú do sveta dynamiku. Často nesú ťarchu rôznych rozhodnutí, ktorú my ako ženy niesť nemusíme.

Na mojom manželovi mám veľmi rada, že je džentlmen. Je veľmi ohľaduplný k ľuďom a snaží sa žiť život čo najviac podobný Ježišovi. Vie sa obetovať a povýšiť záujmy druhých nad tie svoje. Taktiež sa stará o  to, aby naše auto bolo vždy pojazdné, aby účty boli zaplatené a stromy v záhrade ostrihané. Praktická a manuálna práca, to tým mužom jednoducho sedí. Je skvelé, že sa môžeme navzájom dopĺňať.

Kateřina Launerová, manželka, mama troch detí, absolventka sociálnej práce

 

 

Obdivujem ich zručnosť a silu. Už neraz som sa ocitla v situáciách, keď som si povedala, ako je dobre, že existujú. (úsmev)

A čo najviac obdivujem na tom svojom mužovi? Že má na veci iný pohľad ako ja, lebo ma to obohacuje. A tiež to, že vie byť aj citlivý. A kopu ďalších vecí. Ale toto tak najviac.

Soňa Valachová, manželka, ktorá pracuje pre projekt Godzone

 

 

Najviac obdivujem na mužoch múdrosť, ale takú, ktorej sa hovorí aj

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre