TOP

Necítim sa osamotená

Mala bratov, s ktorými sa niesla a rástla nielen fyzicky, ale aj k Bohu. Bratov, ktorí boli ako kus chleba a ktorí svojej sestre našli manžela, v akého existenciu už ani nedúfala. Bratov, ktorí jej rozmnožovali rodinu. Aké to bolo pre Dadu Cerovskú z Hriňovej, keď jedného dňa zistila, že už tu na tomto svete nie sú?

 

,,Ujal sa ho a dával naň pozor, striehol ho ako zrenicu oka.“ (Dt 32, 10 c-d)

Milosrdný Pán nás miloval od vekov ako prvý. Nám trvalo zopár rokov, kým sme si to všimli. Vyrastala som s bratmi v trojici, hoci naši rodičia mali štyri deti. Žiaľ, najstaršia sestra zomrela krátko po svojom narodení. Maminka túto bolestnú udalosť odovzdala Bohu s dôverou.

Ako deti sme mali talianske vzťahy, ale mohli sme sa na seba spoľahnúť. Bratia sa venovali športom a mňa lákal skôr cudzí jazyk. Na stredných školách sa, aspoň počas školského roka, naše cesty rozišli. Vtedy nastal ten vzácny čas objavovania vzťahu k Bohu. V rodine sme o duchovných veciach prakticky nehovorili.

Ale v týchto rokoch sme všetci traja hľadali spôsoby, ktorými by sa mohla a mala naša viera prejaviť v konkrétnom živote. Prednášky otca Pavla Hudáka sme sa naučili naspamäť, a hoci boli bratia mladší, ujali sa ma, akoby to bolo naopak. Keď sa mi páčil mladý muž a bratovi nie, ihneď ma informoval: ,,Tohto pre teba nechcem!“ (smiech) Keď som mu naopak počas vysokej školy povedala, že uvažujem o reholi, okomentoval to: ,,Tak ti treba!“ Ako súhlas mi to neznelo, ale aspoň som sa zasmiala. Sprevádzali sme sa so súrodencami modlitbou a radami, čítali sme spolu knihy a do noci rozoberali tisíc tém.

 

,,Draho ste boli kúpení.“ (1 Kor 6, 20)

Keď som bola v čase dosiahnutia dospelosti zasiahnutá nesmiernosťou Ježišovej lásky ku mne, rozhodla som sa, že chcem na ňu odpovedať. Napriek čomukoľvek, čo by mi chcelo v tom prekážať. Pán tak veľa zaplatil, lebo ma chcel zachrániť pre nebo. Vylial drahocennú, svätú, nevinnú krv a živí ma ňou, lebo ma miluje do krajnosti, mohla by som povedať – šialene.

Naozaj je jeho kríž nazývaný ,,bláznovstvom“. (1 Kor 1, 23) On

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre