TOP

Nestíham ísť na omšu

Škola, práca, tréningy a k tomu sa aspoň raz za čas chcem stretnúť s kamarátmi. Omšu v rámci týždňa jednoducho nestíham… Môžu byť radi, že idem v nedeľu.

Priznám sa, ako tínedžer som tieto slová vyslovil niekoľkokrát. A myslím, že aj dnes sa objavujú v ústach nejedného katolíka. Je to častý argument na otázku: „Prečo nejdeš na omšu aj cez týždeň?“ – „Lebo nemám čas…“

Keď sa nad tým hlbšie zamyslíme, prichádzajú tu do úvahy dve hlavné skutočnosti – na jednej strane máme problém nastaviť si veci tak, aby sme stíhali kontakt s Pánom; na druhej strane si zrejme neuvedomujeme dôležitosť a významnosť svätej omše. Pokúsme sa teda zamyslieť nad oboma týmito aspektmi.

 

Správny „time management“

Téme time managementu sme sa teraz mnoho venovali na stránkach našich novín i v niekoľkých článkoch tu – na webe. Je mnoho rád, prečo a ako si zariadiť aktivity, pričom azda základnou myšlienkou je: najdôležitejšie veci si naplánovať ako prvé, zatiaľ čo tie menej dôležité podriadiť tým dôležitým a tie najmenej dôležité vložiť do svojho programu iba v prípade voľného času. Otázkou však teraz zostáva: Do ktorej z týchto kategórií zaradiť svätú omšu? Je najdôležitejšou, menej dôležitou alebo nedôležitou? Alebo záleží, aké sú tie ostatné aktivity počas dňa?

 

Dôležitosť svätej omše

Tým sa automaticky presúvame k druhej otázke, ktorú sme sa rozhodli riešiť. Či si vlastne uvedomujeme dôležitosť a významnosť najsvätejšej obety nášho Pána. Už samotný názov „najsvätejšia“ by nás mal priviesť k správnemu názoru.

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre