TOP

Prenasledovaní pre Krista

Slovo o tých, ktorí trpia pre jeho meno

Možno sa to nezdá, ale ešte nikdy nebolo prenasledovanie kresťanov také rozšírené, ako sa to deje v súčasnosti. Mnohí trpia kvôli Ježišovmu menu.
V téme+ prinášame rozhovor s členmi nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, predstavíme kresťanských mučeníkov na Slovensku z obdobia komunizmu, pozrieme sa aj na to, v ktorých krajinách majú kresťania najťažšie podmienky, a mnohé z tejto témy osvetlí rozhovor s Františkom Bašom, ktorý sa stal ambasádorom prenasledovaných bratov a sestier.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.