TOP

Prihlásili ste sa k svojej viere?

Všimli ste si našu kampaň #ksvojejvieresaprihlasim? Pozývame ňou prihlásiť sa k svojej viere, vydať svedectvo a pripomenúť si, prečo to vlastne robíme.

„Súbežne s prebiehajúcim sčítaním obyvateľstva sme sa rozhodli osloviť známych ľudí z rôznych oblastí, aby verejne vyznali, prečo sa rozhodli k svojej viere prihlásiť,“ vysvetľujú organizátori. Cieľom kampane je, aby sme sa vzájomne povzbudili, no tiež vydali svedectvo, že za svoje vierovyznanie nie je potrebné sa hanbiť a práve naopak, je dôležité ho vyznať a prihlásiť sa k nemu.

Slovo+ chce takto podporiť Katolícku cirkev, pretože sa voči nej začali v súvislosti so sčítaním obyvateľstva ozývať útočné kampane, ktoré zneužívajú sčítanie na šírenie svojich nenávistných myšlienok. Hovorca KBS Martin Kramara sa k tomu vyjadril: „Netreba sa nechať pomýliť, ani zastrašiť: azda práve teraz, keď takéto veci vidíme, treba pouvažovať, prečo sa s odvahou ku kresťanskej viere prihlásiť – a pozvať k tomu aj ľudí zo svojho okolia.“

Rovnakú otázku – Prečo sa prihlásite k svojej viere? – kladie Slovo+ aj svojim respondentom. Odpovedali na ňu biskup Dávid Tencer, moderátor a režisér Pavol Danko, lekár a záchranár Viliam Dobiáš, speváčka Mária Podhradská, lekárka a psychiatrička Bohdana Bírešová a ďalší.

Kampaň bude prebiehať do konca marca. Pozývame vás, aby ste sa nechali povzbudiť svedectvami a aj vy si v sebe zodpovedali otázku: Prečo sa hlásim k svojej viere? Veríme, že na ňu nájdete presvedčivé argumenty svojej živej viery.

 

 

Komentáre

v Slovo+ od roku 2017

Vyštudovala sociálnu prácu a katolícku teológiu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave. Obľubu v písaní našla cez denníčky, slohové práce a dlhoročné prispievanie do farského časopisu ŽiTo. Každú svoju doterajšiu prácu považuje za veľké požehnanie, či už to bola osobná asistencia chlapcovi pripútanému na vozík počas vysokej školy, práca lektorky v galérii a neskôr redaktorky Slovo+.

Jej srdce ožíva pri obdivovaní krásy, ktorú okrem umenia nachádza aj v nenápadných a všedných veciach či okolnostiach. Je manželkou a mamou troch dcér. Má rada mesto, v ktorom žije, bosé nohy a rozprávanie cez oči.