TOP

Putovanie relikvií sv. Vincenta de Paul po Slovenskej a Českej republike

Odpočítavame posledný mesiac! 26. septembra 2019 sa začne putovanie relikvií sv. Vincenta de Paul vigílnou svätou omšou v Bratislave. Ako bude vyzerať relikviár? Kto ho vytvoril? Kde vznikol?

Nitra 26. augusta 2019/ Už o mesiac sv. Vincent príde do Bratislavy, kde sa oficiálne začne putovanie relikvií slávnostnou svätou omšou o 18.00 v Ružinove, v kostole sv. Vincenta de Paul. Pri tejto príležitosti zverejňujeme informácie o relikviári.
Myšlienku realizovali vincentíni z provincie Mexiko, pri príležitosti štyristého výročia zrodu vincentskej charizmy. Oslovili Generálnu kúriu v Ríme s prosbou o relikviu sv. Vincenta a zakrátko bola relikvia v zemi Aztékov.

 

 

Sochár Marco Antonio Miranda Razo vymodeloval bustu z včelieho vosku na základe vzorov a originálneho korpusu relikviára, ktorý sa nachádza v materskom dome Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul v Paríži. Telo bolo vyrobené z polyuretánovej peny pokrytej živicou, aby sa zabezpečila ľahkosť a jednoduchá manipulácia, ktoré viac vyhovujú súčasným potrebám putovného relikviára. Váha sochy bez sklenenej schránky je 11,4 kg. Vlastná relikvia z kosti svätca je umiestnená na hrudi.

 

Relikviár v Paríži

 

Oblečenie: Štóla bola prevzatá zo starobylých ornamentov z fary Panny Márie Nepoškvrnene počatej, kde sa nachádza aj ústredný dom vincentínov v Mexiku. Superka, reverenda, biret a košeľa boli darované misionármi.
Vincentská rodina na Slovensku ako prvá po Mexiku prijala relikviár sv. Vincenta, ktorého púť začne 26. septembra 2019, deň pred narodeninami sv. Vincenta pre nebo, a bude s nami do polovice decembra. Navštívi viac ako šesťdesiat miest, prejde cez všetky diecézy. Putovanie relikvií po Slovenskej a Českej republike nech je pre nás plné duchovného ovocia. Sv. Vincent de Paul, oroduj za nás!

 

Podrobný životopis sv. Vincenta ako aj najnovšie informácie ohľadom putovania môžete nájsť na našich stránkach: www.vincentini.sk; facebook.com/putovanierelikvii a instagram.com/putovanierelikvii.Komentáre