TOP

Rasťo Dluhý: Spoločne nachádzať cestu k srdciam mladých

S redemptoristom Rasťom Dluhým sme sa porozprávali o jeho očakávaniach v súvislosti s prebiehajúcou biskupskou synodou o mladých, o aktivitách jeho rehole smerom k mladým, ale aj o jeho novom pôsobisku v Litve.

V stredu, 3. októbra, sa v Ríme začala synoda o mladých. Trvať bude celý október, presnejšie do 28. Čo od nej očakávaš?

Tak ako som očakával od synody o Božom slove a neskôr o evanjelizácii nový impulz k objavovaniu Božieho slova, novému načúvaniu Božiemu slovu a jeho nadšenému ohlasovaniu, tak aj teraz mám svoje očakávania. Veľa mladých strácame. Zdá sa nám, že ich nevieme osloviť, alebo možno ich svet je nám veľmi vzdialený. Synoda nám môže pomôcť opäť spoznať svet mladých a spoločne nájsť cestu nového prístupu k srdciam mladých práve v tom rozhodujúcom období mladosti, keď hľadajú svoju cestu, svoje povolanie a keď sa formuje ich charakter. Na synode budú aj mladí, ktorí budú mať priestor vyjadriť svoje sny, túžby, obavy, hľadanie, objavy a tiež navrhnúť cesty, ktorými sa dá dostať k srdcu mladého človeka. Som si istý, že zo synody vzíde aj zásadné povzbudenie smerom k starším, pretože tých mladí veľmi potrebujú.

 

Redemptoristi nezostávajú iba v pozícii akýchsi pozorovateľov, prípadne neskorších uskutočňovateľov výsledkov synody. Aktívni ste už teraz. Pripravili ste sériu desiatich videí so zamysleniami o existencii človeka, zmysle života či vzťahu s Bohom. Prečo ste sa rozhodli práve pre takýto projekt?

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre