TOP

Sedem tipov, ako byť úžasným manželom

Dokonca aj ten najlepší atlét profituje z dobrého koučingu. Hoci si uvedomujem, že manželia, ktorí čítajú tento článok, sú už dávno skvelí, ponúkam im tieto tipy z pozície manželského kouča. Manželia sa nimi riadia, aby sa zo skvelých stali úžasnými.

Autor: Joe Beam

PRVÝ TIP: Nerozprávajte sa s ňou, akoby bola jedným z vašich kamarátov

Počúvajte viac než päť minút, ako sa spolu rozprávajú kamaráti, a pravdepodobne začujete, že niektorý z nich označí druhého za hlupáka. Keď sa muži rozprávajú so svojimi kamarátmi, zvyknú byť priami alebo dokonca hašteriví. Svoje názory pred nimi prezentujú slobodne a bez obalu. Zo zábavy jeden druhého urážajú. Zavrhnú všetko, čo povie ten druhý, ak sa im to nepáči alebo s tým nesúhlasia. Zastavia sa vôbec niekedy a pomyslia si: „Nie som necitlivý? Čo ak zraním jeho city?“ Nie, chlapským zvykom je nechať triesky tam, kam dopadli.

Ženy také nie sú.

Ak sa manžel rozpráva so svojou manželkou rovnakým spôsobom, ako sa baví s priateľmi, jeho priamosť a túžba hádať sa môžu spôsobiť, že sa žena bude cítiť nerešpektovaná alebo manipulovaná. On si myslí, že je úprimný a priamy. Ona si o ňom myslí, že sa správa ako somár.

Ak skutočne chcete byť lepším manželom, pochopte, že ženy rozprávajú iným jazykom. Kým sa nenaučíte rozprávať jazykom vašej manželky, nikdy s ňou nebudete komunikovať na hlbšej úrovni.

 

DRUHÝ TIP: Dajte si pozor, aby sa vami necítila ovládaná

Najbežnejšia sťažnosť, ktorú počúvame od žien na našich seminároch pre manželstvá v kríze je to, že sa ich manželia snažia vo vzťahu dominovať. Zaujímavé je, že manželia si väčšinou myslia to isté o manželkách.

Otvorené oči a zmena správania nastávajú až vtedy, keď

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre