TOP

Sedem tipov, ako stráviť Advent s deťmi

Adventné obdobie je čas príprav a čakania na Ježišov príchod na svet. Prečo ho nestráviť až do Vianoc spolu ako rodina? Naučte deti, ako zmysluplne prežiť tento prípravný čas. Vyskúšajte si aktivity, ktoré sa môžu stať vo vašej rodine každoročnou tradíciou.

Viacerí ľudia rozmýšľajú, ako strávia Nový rok. Túžia po zmene a dávajú si novoročné predsavzatia. Nový rok kresťana sa začína v prvú adventnú nedeľu. Obdobie nového liturgického roka trávime inak. Advent je skvelá príležitosť venovať viac času deťom a pritom im priblížiť hĺbku Ježišovho príchodu.

 

 

Prinášame vám niekoľko tipov, ako môžete stráviť adventné obdobie plnohodnotnejšie:

 

  1. Originálny adventný kalendár

Klasický čokoládový adventný kalendár s okienkami od čísla 1 do 24 pozná každý z nás. Čo tak vymeniť čokoládu za niečo hodnotnejšie? Zatiahnite na hlbinu a prežite duchovnú prípravu na Vianoce spolu ako rodina. Ako? Pripravte 24 činností na lístočky pre deti a každý deň splníte jednu úlohu spoločne.

Váš rodinný kalendár môže obsahovať obľúbené súradnice čítania zo Svätého písma súvisiace s narodením Ježiša, či citáty, myšlienky… Taktiež čítanie životopisov svätých je veľmi zaujímavé. Dôležité je, aby sa deti nenudili. Ozvláštnite čítania aj o detské biblické príbehy spojené s vyfarbovaním maľovaniek či vyriešením tajničiek. Fantázii sa medze nekladú.

 

  1. Ručne vyrobený betlehem

Existuje nespočetné množstvo aktivít, ktoré môžete spolu s deťmi konať, tak prečo nezamerať svoju pozornosť na miesto, kde sa to celé začalo? Keď nastal čas, Panna Mária s Jozefom hľadali vhodné miesto, kde by prišiel na svet Spasiteľ. Toľko ľudí odmietlo Svätú rodinu a vy ju naopak radostne očakávate, preto môže byť príprava betlehemu oveľa emotívnejšia.

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre