TOP

Si viac, ako si myslíš, že si

Si viac, ako si myslíš, že si. Písal mi veľkými písmenami do správy na Facebooku. Vždy sa ma takto snažil povzbudiť a nahovoriť mi, že mám v živote na viac. A ja som mu tak veľmi chcela veriť! Ale nefungovalo to. Po trasľavom krôčiku vpred nasledovali tri vzad a rezumé bolo zúfalé: nedám to. Som v bludnom kruhu a neviem z neho vyjsť von.

Prešlo asi 5 rokov a garde sa otočilo. On, etalón dokonalosti, pán bankár s IQ 160 bol na dne. Liezla mu na nervy jeho žena a to tak kvalitne, že mal obrovský problém vôbec prísť domov. Riešil to štandardne – ako každý druhý chlap. Zapadol v prvej krčme a spil sa do nemoty. Volal mi, aby som poňho prišla, utešila ho. Skúsila som rovnakú medicínu, akú pred rokmi podal on mne: „Si viac ako si myslíš, že si.“ Vyprskol do smiechu. Potom do plaču. A potom vypol mobil.

Svet má veľmi čudnú filozofiu. Nahovára nám, že až zbohatneme, až vyzdravieme, až sa tá naša manželka konečne polepší, skrátka až až až, tak potom budeme šťastní. Z dôvodu tejto patológie, ktorou trpíme úplne všetci, môžeme na ulici stretnúť len dve skupiny ľudí. Prví sú tí, ktorí v to veria a sú na ceste. Šetria na dovolenku, nové auto a za desať rôčkov sa vidia byť tam, kde sú všetci tí úspešní. Tí, čo sú tak povediac za vodou, rozhadzujú peniaze, užívajú si život. Potom je tu druhá skupina ľudí. A to sú tí, ktorí tiež verili, ale už prišli na to, že to nefunguje. Nejakým nedopatrením zbohatli veľmi mladí, dostali dedičstvo alebo veľa talentu a rýchlo získali slávu. Po zúfalých rokoch, kedy sa kŕčovito chceli držať svojho prchavého šťastia, zistili, že sa to nedá a že sú prázdni. A že pravda bude zjavne niekde inde. A tak sa pýtam. Kde je?

// Čítajte celý text //Komentáre