TOP

Štvoro pôstnych predsavzatí celkom na mieru ženám

Pôst už beží – aké predsavzatie na zmenu ste si dali? Alebo ešte nemáte?
Prižmúriť oko nad stavom dlážky a riadu

„Marta, Marta, staráš sa a znepokojuješ pre mnohé veci..  Mária si vybrala lepší podiel…“ (Lk 10, 38 – 42)

Ako často sa my ženy podobáme práve tej Marte: všetko aby bolo tip-top! Vyplniť teda toto predsavzatie je náročné: pretože hneď ako slniečko zasvieti do okien po zime, už sa ich chystáme umývať – a pre istotu aj všetko ostatné, však je to potrebné! Pôst však nie je o tom, že máme chválu statočnej ženy z Knihy prísloví uviesť do úplného extrému (a seba do stavu sebazničenia). Aj preto by hlavnou pôstnou „dekoráciou“ nemala byť handra, ale Písmo či iná dobrá duchovná literatúra.

Pôst je čas, keď sa máme viac zastaviť, počúvať, stíšiť sa. Darovať Bohu a sebe sústredený, ničím nerušený čas na naplnenie svojho srdca. Zaujať postoj Márie, ktorá sedí pri Ježišových nohách a počúva. To je ten lepší podiel, pozícia, v ktorej dostanem viac pokoja. To je čas, keď sa učím lepšie rozlišovať a podľa toho konať. Počúvať, čo práve mne hovorí môj Boh, je vynikajúcou investíciou a školením práve pre nás, ženy: len takto budeme vedieť byť prvé, ktoré prinesú radostnú správu o vzkriesenom Kristovi iným. A: byť v tejto pozícii uveriteľné a presvedčivé – práve preto, lebo budeme vedieť, komu sme uverili, kým pre nás je, čo to stálo a kde by sme boli, ak by nás on prvý nemiloval až do krajnosti…

 

 

Učiť sa viac dôverovať Bohu

O nič nebuďte ustarostení. (Flp 4, 6)

Hovorí niekto o nás? Ako sa to dá, nebyť ustarostené? Máme predsa v srdci toľkých ľudí a chceme im dobre: manžela… deti… (jedno smrká, druhé bolí zub… alebo s ním máva puberta… )… moju susedu…. kolegyňu z práce…  Zabolí nás všeličo a nie je nám jedno, čo sa deje, predovšetkým, ak je to zlé. Tak veľmi túžime, aby všetci mali to, čo potrebujú, aby prosperovali, aby šli dobrou cestou…! Čo sa dá, vieme urobiť rukami… hlavou…  To je omyl?

Áno, Boh nám dal obrovské srdce. Také, do ktorého sa

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre