TOP

Veci, ktoré satan nedokáže

„Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie.“ (Jn 10, 10)

Ak satan dokáže kradnúť, zabíjať a ničiť, ako ho môžem premôcť? Dokáže ukradnúť slovo a Božie prísľuby priamo z mojej hlavy, bez môjho práva zabojovať. Dokáže spôsobiť tragické situácie či dokonca ma zabiť. Môže zničiť vzťahy a veci, ktoré si vážim. Čo môžem urobiť ja?

Môžem sa obrátiť na Ježiša a milovať Boha celým svojím srdcom, mysľou a silou. A potom sa tie strašné veci, ktoré satan dokáže, stanú omnoho menším problémom. Božia láska mnou v plnosti preteká a dáva mi schopnosť obstáť v bojoch.

Tu je deväť vecí, ktoré satan nedokáže.

 

1. Prinútiť ma zhrešiť

„Nech nik v pokušení nehovorí: „Boh ma pokúša.“ Veď Boha nemožno pokúšať na zlé a ani on sám nikoho nepokúša. Ale každého pokúša vlastná žiadostivosť, ktorá ho zachvacuje a zvádza. Žiadostivosť potom, keď počne, porodí hriech a keď je hriech dokonaný, splodí smrť.“ (Jak 1, 13-15)

Moja slobodná vôľa je príčinou môjho hriechu. Zlý ma nemôže donútiť urobiť nič. Satan môže predo mňa položiť zlú myšlienku, ale je mojou vlastnou chybou, ak do nej vstúpim. Niekedy vidím úplné následky až po tom, ako padnem.

 

 

2. Prinútiť ma báť sa smrti

Neviem, aká bude dĺžka môjho života, a neviem, kedy príde môj koniec. Strach zo smrti vyzerá prirodzene; veď môže obsahovať bolesť a utrpenie. Príde bolesť, že strácam dobré veci, ktoré sú na tejto zemi a ktoré mi budú chýbať. Pravdepodobne príde i ľútosť, keď si uvedomím, že nie vždy som žil ako dobrý a milujúci človek.

Ale tieto negatívne veci sa stanú iba počas umierania, nie po ňom. Osteň smrti je preč vďaka Ježišovi. On mi zotrie slzy a budem na mieste vrúcnosti a lásky, ktoré si teraz neviem ani predstaviť.

 

3. Vziať mi odhodlanie

Boh mi vždy dá silu obstáť v pokušení, ak ho o to poprosím. Ale potrebujem si pamätať, že sa mám modliť a prosiť Boha o silu.

Niekedy si môžem myslieť, že som silný, keď práve stojím na svojej pýche a rozhodnosti. Ale to je moment, keď padám. Keď sa spoľahnem na Boha a jeho silu, je verný a pomôže mi obísť akékoľvek pokušenie, ktoré ma ohrozuje (1 Kor 10, 12-13).

 

 

4. Unavovať ma po tom, ako odolám

Satan mi môže šepkať, že si zaslúžim dačo lepšie;

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Objednať predplatné Už mám účet, prihlásiť


Komentáre