TOP

Živá Cirkev: Dominik Gabriel

Dominik Gabriel (24) je poslancom mesta Trenčín, ale tiež pracovníkom s mládežou a členom spoločenstva Južania. No rovnako je novým hudobným objavom na gospelovej scéne, a čo je ešte dôležitejšie, vášnivým nasledovníkom Ježiša Krista.

Dominik bol vychovávaný vo viere a svojim rodičom je vďačný za veľa. „Neviem, či niekedy budem schopný dostatočne im to vyjadriť,“ hovorí. Spolu so sestrou dostali dobrú výchovu, zdravé rodinné zázemie, vzor dobrého manželstva a vieru v Boha, ktorú od detstva praktizujú podľa katolíckej vierouky.

Sám hovorí, že keby sa ho ako pätnásťročného niekto opýtal, či verí, že Boh je dobrý, tak by ako prvý odpovedal: „Jasné, verím, že Boh je dobrý.“ Prešiel si totiž tradičnou vierou – odmalička chodil do kostola, od ôsmich rokov miništroval, chodil na farské tábory a neskôr aj začal hrávať na gitare v mládežníckom zbore. Možno povedať, že celý život vyrastal v takomto veriacom prostredí a naspamäť vedel poučku: „Boh je dobrý, miluje ma a zomrel za mňa.“

Priznáva však, že to bola len informácia v jeho hlave a v skutočnosti nevedel, čo to znamená – že Boh je dobrý, že ho miluje. Neprežíval to, necítil a nevedel, čo znamená, že je Boh blízko neho, že sa na neho môže spoľahnúť a dôverovať mu. Onedlho však prišiel zlom

.

PANE, PRÍĎ DO MÔJHO ŽIVOTA

Keď sa pripravoval na birmovku vo svojej farnosti, stretol mladých ľudí, ktorí začali o Bohu rozprávať inak, ako dovtedy počúval. Hovorili o ňom tak, akoby ho poznali osobne, rozprávali sa s ním, ako keby bol blízko nich a bol ich priateľom.

Dominik počas jedného evanjelizačného víkendu, ktorý pripravili pre birmovancov mladí animátori, v telocvični, na starej žinenke, Bohu povedal: „Pane, príď do môjho života.“ A Boh na seba nenechal čakať a prišiel.

Zrazu sa to, že „viem, že ma Boh miluje“ stalo preňho

Pokračovanie článku je dostupné iba pre predplatiteľov

Existujeme takmer výhradne vďaka predplatiteľom. Objednajte si naše predplatné a o už niekoľko sekúnd môžete čítať všetky naše články. Ďakujeme, že nám pomáhate tvoriť hodnotný obsah.


Vytvoriť účet a objednať predplatnéUž mám účet, prihlásiť

Komentáre