TOP

#ziveslovo 1.1.2019

Pastieri sa poponáhľali do Betlehema a našli Máriu a Jozefa i dieťa uložené v jasliach. Keď ich videli, vyrozprávali, čo im bolo povedané o tomto dieťati. A všetci, ktorí to počúvali, divili sa nad tým, čo im pastieri rozprávali. Ale Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich.

Pastieri sa potom vrátili a oslavovali a chválili Boha za všetko, čo počuli a videli, ako im bolo povedané.

Po ôsmich dňoch, keď ho bolo treba obrezať, dali mu meno Ježiš, ktorým ho anjel nazval skôr, ako sa počal v živote matky.

Lk 2, 16-21

 

biskup Dávid Tencer OFMCap

Veľa ľudí počúvalo o tom, čo pastieri rozprávali, divili sa tomu a hovorili si: „Hm… to sú mi ale veci…“ Mária však zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich. To je lepšie. Lepšie ako obdivovať krásne jabĺčko je s chuťou do neho zahryznúť.

 


TIP NA DNES:

S chuťou sa idem zahryznúť do nového roku 2019! Vyberiem si niečo a budem to zachovávať počas celého roku vo svojom srdci ako Mária.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.