TOP

#ziveslovo 1.10.2020

Pán si vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa sám chystal ísť.

A povedal im: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!

Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov. Nenoste mešec ani kapsu, ani obuv a cestou nikoho nepozdravujte!

Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: ‚Pokoj tomuto domu!‘ Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj na ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám. V tom dome potom ostaňte, jedzte a pite, čo majú, lebo robotník si zaslúži svoju mzdu. Neprechádzajte z domu do domu! A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia, uzdravujte chorých, čo sú v ňom, a povedzte im: ‚Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo.‘

Keď prídete do niektorého mesta a neprijali by vás, vyjdite do jeho ulíc a povedzte: ‚Striasame na vás aj prach, čo sa nám vo vašom meste prilepil na nohy. Ale vedzte, že sa priblížilo Božie kráľovstvo!‘ Hovorím vám, že Sodomčanom bude v onen deň ľahšie ako takému mestu.“

Lk 10, 1 – 12

biskup Dávid Tencer OFMCap

Tak by sme chceli so všetkými dobre vychádzať, a nie vždy sa to dá… Iste nás to mrzí, ale nevieme si s tým dosť dobre poradiť a sme preto náchylní k rezignácii. Potrebujeme odvahu vzoprieť sa a byť aj odlišní, ba aj neprijatí, keď je to treba.

Pred pár týždňami nás veľmi milo prekvapilo odvážne svedectvo viery našej katolíčky Simy Martausovej. Potom sme sa zobudili, naraz sa organizovali protestné podpisové akcie a sociálne siete sa zaplnili ľuďmi, ktorí sa naraz potrebovali ku všetkému vyjadriť. Keby sa nebola Sima ozvala, bol by niekto reagoval? Potrebujeme odvážnych svedkov evanjelia.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa pomodlím za Simu a aj pre seba budem prosiť o dar odvahy pri vydávaní svedectva o viere.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.