TOP

#ziveslovo 14.12.2019

Keď zostupovali z vrchu, učeníci sa pýtali Ježiša: „Prečo zákonníci hovoria, že najprv musí prísť Eliáš?“

On odpovedal: „Áno, Eliáš príde a všetko obnoví. Ba hovorím vám, že Eliáš už prišiel, no nespoznali ho a urobili s ním, čo chceli. Takisto bude od nich trpieť aj Syn človeka.“ Vtedy učeníci pochopili, že im hovoril o Jánovi Krstiteľovi.

Mt 17, 10-13

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Prežívame Advent, blížime sa k Vianociam a s celou Cirkvou očakávame narodenie Mesiáša. Aj Židia mali svoje schémy, ako a kedy Mesiáš príde. Ako sa to bude diať a kto ho bude prechádzať. A upli sa na to až tak veľmi, že si príchod „Eliáša“ nevšimli – a nevideli ani Mesiáša. Koho čakáme počas tohto Adventu my? Aké sú naše predstavy o Bohu, ktorý sa narodí? Máme otvorené oči a srdcia, aby sme to „neprešvihli“?

 

TIP NA DNES:

Konkrétne si dnes poviem, prečo sa moje srdce raduje, že sa narodí Boh. Nie všeobecne, ale osobitne pre mňa: Čo tým Boh pre mňa urobil a robí?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.