TOP

#ziveslovo 17.4.2021

Keď sa zvečerilo, zišli Ježišovi učeníci k moru, nastúpili na loď a plavili sa na druhú stranu mora do Kafarnauma.

Už sa zotmelo, a Ježiš k nim ešte neprišiel. Dul silný vietor a more bolo rozbúrené.

Veslovali tak dvadsaťpäť až tridsať stadií, keď videli Ježiša kráčať po mori a blížiť sa k lodi, a zľakli sa. Ale on im povedal: „To som ja, nebojte sa!“ Chceli ho vziať na loď, ale loď bola už pri brehu, ku ktorému sa plavili.

Jn 6, 16 – 21

redaktorka Zuzana Verešová

Keď Ježiš robí v našich životoch niečo nečakané, niečo, čo sa vymyká našim predstavám a očakávaniam, niet divu, že nás to môže vystrašiť. Hoci apoštoli zažili s Ježišom už nejeden zázrak, vystrašilo ich, keď ho zbadali kráčať po mori. On totiž robí veci nečakané, koná proti ľudskej logike a zákonom, robí veci, ktoré sú v našich očiach nemožné. Koná zázraky. Slovo zázrak je definované ako mimoriadny jav spôsobený nadprirodzenou silou. Je to niečo neobyčajné. Ježiš však na to hovorí: „To som ja, nebojte sa!“ To som ja, kto môže aj v tvojom živote konať zázračne, neboj sa!

 

TIP NA DNES:

Pozvem dnes Pána, aby aj v mojom živote konal ako Boh zázrakov, ktorý robí veci nečakané, no vždy odzrkadľujúce jeho nekonečnú lásku k nám.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od roku 2017

Vyštudovala sociálnu prácu a katolícku teológiu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave. Obľubu v písaní našla cez denníčky, slohové práce a dlhoročné prispievanie do farského časopisu ŽiTo. Každú svoju doterajšiu prácu považuje za veľké požehnanie, či už to bola osobná asistencia chlapcovi pripútanému na vozík počas vysokej školy, práca lektorky v galérii a neskôr redaktorky Slovo+.

Jej srdce ožíva pri obdivovaní krásy, ktorú okrem umenia nachádza aj v nenápadných a všedných veciach či okolnostiach. Je manželkou a mamou troch dcér. Má rada mesto, v ktorom žije, bosé nohy a rozprávanie cez oči.