TOP

#ziveslovo 18.12.2018

S narodením Ježiša Krista to bolo takto: Jeho matka Mária bola zasnúbená s Jozefom. Ale skôr, ako by boli začali spolu bývať, ukázalo sa, že počala z Ducha Svätého.

Jozef, jej manžel, bol človek spravodlivý a nechcel ju vystaviť potupe, preto ju zamýšľal potajomky prepustiť.

Ako o tom uvažoval, zjavil sa mu vo sne Pánov anjel a povedal: „Jozef, syn Dávidov, neboj sa prijať Máriu, svoju manželku, lebo to, čo sa v nej počalo, je z Ducha Svätého. Porodí syna a dáš mu meno Ježiš; lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov.“

To všetko sa stalo, aby sa splnilo, čo Pán povedal ústami proroka: „Hľa, panna počne a porodí syna a dajú mu meno Emanuel,“ čo v preklade znamená: Boh s nami.

Keď sa Jozef prebudil, urobil, ako mu prikázal Pánov anjel, a prijal svoju manželku.

Mt 1, 18-24

 

jezuita Tomáš Jellúš

Emanuel. Boh s nami. Naozaj výstižné označenie pre Boha. Jeho hlavnou vlastnosťou je prítomnosť. Je s nami v našich radostiach, je s nami v našich trápeniach. Je pri našich úspechoch, je pri našich zlyhaniach. Najviac bolí samota. Človek je tvor siete vzťahov. Boh nám nie je vzdialený, je tu s nami a pre nás.

 


TIP NA DNES:

Podobne ako je Boh so mnou, budem tu ja dnes pre niekoho, kto potrebuje povzbudiť, potešiť, posilniť.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.