TOP

#ziveslovo 19.11.2019

Ježiš vošiel do Jericha a prechádzal cezeň. A tu muž, menom Zachej, ktorý bol hlavným mýtnikom a bol bohatý, zatúžil vidieť Ježiša, kto to je, ale nemohol pre zástup, lebo bol malej postavy. Bežal teda napred a vyšiel na planý figovník, aby ho uvidel, lebo práve tade mal ísť.

Keď Ježiš prišiel na to miesto, pozrel sa hore a povedal mu: „Zachej, poď rýchlo dolu, lebo dnes musím zostať v tvojom dome!“ On chytro zišiel a prijal ho s radosťou.

Keď to videli, všetci šomrali: „Vošiel k hriešnemu človekovi!“

Ale Zachej vstal a povedal Pánovi: „Pane, polovicu svojho majetku dám chudobným a ak som niekoho oklamal, vrátim štvornásobne.“

Ježiš mu povedal: „Dnes prišla spása do tohoto domu. Veď aj on je Abrahámovým synom. Lebo Syn človeka prišiel hľadať a zachrániť, čo sa stratilo.“

Lk 19, 1-10

 

sestra Františka Čačková OSF

Stromov v Biblii máme viacero. Myslím hneď na Adama a Evu, Zuzanu, Natanaela, Zacheja i Ježiša na dreve kríža.

Zachejovi dnes strom pomohol vidieť Ježiša lepšie. A to, ako sa naň a z neho štveral, bolo isto na smiech tým, čo to videli. Veď aj ja sa tu chichocem, keď si predstavím dospeláka „bezdôvodne“ sa trepať na strom. Je jeseň, kvôli zberu ovocia by to zmysel dávalo… no „iba tak“? Ježiš je viac – Zachej je IN. Naplno s Ježišom, pre ktorého na strom vyšiel aj z neho zišiel. IN-ý. Ježišom zmenený.

 

TIP NA DNES:

Máš svoj „strom“, ktorý ti pomohol lepšie vidieť Ježiša? Poobzeraj sa, či práve nestojíš pod jeho korunou, a daj Bohu šancu zmeniť ťa tam, kde si.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.