TOP

#ziveslovo 29.11.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom podobenstvo: „Pozrite sa na figovník a na ostatné stromy! Keď vidíte, že pučia, sami viete, že je už blízko leto. Tak aj vy, až uvidíte, že sa toto deje, vedzte, že je blízko Božie kráľovstvo.

Veru, hovorím vám: Nepominie sa toto pokolenie, kým sa to všetko nestane.

Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú.“

Lk 21, 29-33

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Jeho slová sa nikdy nezmenia. Ježiš zdôrazňuje, že už nebude existovať nebo ani zem, ale nezmizne ani jedno slovo z toho, čo povedal. Božie Slovo (alebo iným názvom Biblia) nám dáva mnoho návodov, postojov, ako žiť svoj život správne. Niekedy sa tieto návody pokúšame riediť, prispôsobovať si ich a zľahčovať. A potom sa čudujeme, že nefungujú v našich životoch. Lebo… tie slová nemôžeme meniť ani u seba.

 

TIP NA DNES:

Otvorím si dnes náhodne Sväté písmo a pokúsim sa aplikovať poctivo najbližší návod, ktorý nájdem, do svojho konkrétneho života.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

v Slovo+ od začiatku (2013) Vyštudoval saleziánske Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne-Strážach. Napriek trom rokom štúdia žurnalistiky na Katolíckej univerzite (a súbežne práce pre Katolícke noviny) „nedobojoval“ vysokoškolský titul a ostal hrdým maturantom. Zatiaľ.  Je autorom desiatich knižných rozhovorov v edícii Inšpirujúci, ďalších dvoch knižných rozhovorov a je tvorcom dvoch titulov – príbehov farára Kuffu.  S manželkou založili v roku 2006 Púť zaľúbených v Šaštíne a sedem rokov viedol tím organizátorov. V roku 2013 založil projekt Slovo+ a vydavateľstvo BeneMedia. Narodil sa v deň, keď František z Assisi založil svoj rád. Možno aj preto mu sú jeho príbeh a jeho snaha prinášať evanjelium sympatické. Chcel by prinášať Slovo nielen cez Slovo+. S manželkou a deťmi (rád) žije v Piešťanoch. Dobre sa tiež cíti v Porte, Ríme a Jeruzaleme. Má rád oškvarkové pagáče, slovenskú hudbu a taliansku kuchyňu.