TOP

#ziveslovo 3.12.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach.

A tak každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale.

A každý, kto tieto moje slová počúva, ale ich neuskutočňuje, podobá sa hlúpemu mužovi, ktorý si postavil dom na piesku. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica, oborili sa na ten dom a dom sa zrútil; zostalo z neho veľké rumovisko.“

Mt 7, 21. 24 – 27

asistent europoslanca Peter Broz

V podobenstve o múdrom a hlúpom mužovi je jedna vec istá: dom, ktorý staviame, bude preskúšaný búrkou a prívalovými vodami. Nevyhneme sa pochybnostiam, životnej tragédii a sklamaniu. Skutočnou otázkou teda je, či budeme pripravení: sú moje hodnoty a moje presvedčenie iba predstierané? Som pripravený svojou vierou v Boha čeliť výsmechu, potupe, znechuteniu, neistote, prenasledovaniu? Už dnes môžeme zažívať situácie, v ktorých ľahšie získame prácu alebo zapadneme do kolektívu, ak svoju vieru efektívne zakamuflujeme. Sme pripravení platiť cenu za evanjelium? Postaviť svoje životné rozhodnutia na Ježišových slovách, to je bláznovstvom v očiach tohto sveta. Sme pripravení sa nimi stať?

 

TIP NA DNES:

Ktorej pasáži z evanjelia verím celým srdcom, ale nikdy som si ju v praxi neoveril? Dnes to skúsim.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.