TOP

#ziveslovo 5.5.2020

V Jeruzaleme boli sviatky Posvätenia chrámu. Bola zima.

Ježiš sa prechádzal v chráme v Šalamúnovom stĺporadí. Obstúpili ho Židia a hovorili mu: „Dokedy nás chceš držať v neistote?! Ak si Mesiáš, povedz nám to otvorene.“

Ježiš im odvetil: „Už som vám povedal, a neveríte. Svedčia o mne skutky, ktoré konám v mene svojho Otca, ale vy neveríte, lebo nie ste z mojich oviec.

Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou. Ja im dávam večný život. Nezahynú nikdy a nik mi ich nevytrhne z ruky.

Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých a nik ich nemôže Otcovi vytrhnúť z ruky. Ja a Otec sme jedno.“

Jn 10, 22-30

 

aktivista Marek Michalčík

Niekedy je ťažké rozlíšiť, čo sú a čo nie sú „fake news“. Túžime poznať pravdu, byť si na istom. Židia do Ježiša dobiedzali, aby konečne priznal farbu a jasne sa vyjadril, či je Mesiáš. Rovnako totiž robili všetci samozvaní mesiáši pred ním aj po ňom. Ale Kristus im namiesto odpovede, ktorá by bola jednoduchá ako správa v médiách, ponúka odpoveď, ktorá si vyžaduje ich vlastné skúmanie, ktorá ich núti k zamysleniu a k aktivite vlastného srdca, rozumu a svedomia.

On vie, že aj keby vydal tlačovú správu o tom, že je Mesiáš, Židia sa uškrnú a odmietnu ju ako ďalšiu fake news, pretože by nespĺňala ich predstavu, ako má vyzerať pravda. Aj naše prijatie správy o Ježišovi a jeho prijatie do reality nášho života si vyžaduje našu vlastnú aktivitu, očistenie sa od našich predstáv, ktoré nám znemožňujú vidieť pravdu. „Pane, z hlbín svojho srdca volám, pomôž mojej zaslepenosti a daj mi spoznať a poznať tvoj hlas, veď ty si Cesta, Pravda a Život.“

 

TIP NA DNES:

Pravda o Ježišovi je pre mňa tou najdôležitejšou aktualitou aj dnešného dňa. Skúsme dnes, vždy, keď budeme čítať správy alebo pozerať noviny, obrátiť sa strelnou modlitbou k Ježišovi. Napríklad tou, ktorá je uvedená na konci zamyslenia.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Komentáre

Žije v krásnej dedine pri Trenčíne a je študentom Fakulty informačných technológií VUT v Brne. Veľmi rád cestuje po svete a spoznáva nové miesta. Medzi jeho záľuby patrí technika, čítanie kníh a beh.