TOP

Zmenili trasu Národného pochodu za život

Organizatori pochodu vyšli v ústrety mestu. Aby nevznikol dopravny kolaps, presunuli jeho konanie na Námestie slobody.

12.7.2019/ Organizátori Národného pochodu za život oznámili dôležitú zmenu. Najväčšie zhromaždenie za právo na život nenarodených na Slovensku sa v septembri neuskutoční na avizovanom Námestí SNP v Bratislave, ale na Námestí slobody, pričom upravená bude aj trasa pochodu. Organizátori sa tak rozhodli z dôvodu zmeny trasovania všetkých električiek na území Bratislavy, keď kľúčovým prestupným bodom všetkých električkových liniek je práve Námestie SNP. Zmenu trasovania si vyžiadala nevyhnutná a  neodkladná modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály kvôli jej havarijnému stavu.

“Po tom, ako nám vedenie Hlavného mesta Bratislavy tlmočilo ich prosbu o zmenu trasy pochodu, pretože niekoľkohodinovým zablokovaním Námestia SNP by hrozil vážny dopravný kolaps, pristúpili sme k rokovaniam. Nesúhlasili sme s odsunom podujatia na perifériu mesta, ale hľadali sme také riešenie, ktoré by nám umožnilo zachovať charakter podujatia a zároveň zásadne znížilo obmedzenia v doprave. Vďaka veľkému úsiliu a profesionalite mojich kolegov z prípravného tímu a vďaka ústretovosti mesta sa nám podarilo nájsť alternatívne riešenie”, vysvetlil Marek Michalčík, hlavný koordinátor Národného pochodu za život.

 

 

Nová trasa pochodu povedie z Námestia slobody na Námestie 1. mája, Hodžovo námestie, Štefánikovu, Šancovú, Štefanovičovú ulicu a ukončí sa na Námestí slobody.

“Našim cieľom nie je spôsobovať dopravné problémy ani iné problémy mestu v ktorom sa pochod koná, ale priniesť do centra pozornosti spoločnosti tému práva na život pre každého človeka, hoci maličkého, starého či chorého. Verím, že táto organizačná zmena neodradí našich podporovateľov od účasti a prídu v hojnom počte a s odhodlaním tak ako tomu bolo na predchádzajúcich pochodoch”, doplnil Marek Michalčík.

Tretí Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave. Predchádzajúce dva sa konali v Bratislave (2015) a v Košiciach (2013) za účasti desiatok tisíc ľudí z celého Slovenska.

 Komentáre